Vypnout reklamy

Skládací Oppo telefon

Skládací telefon Oppo

Nový telefon od společnosti Oppo bude mít detekci úhlu. Firma Oppo již měla skládaný telefon v roce 2019 připraven, ale nevydali ho kvůli prozatimní nízké poptávce.

Nyní to může být jinak. Oppo hledá způsob, jak skládací telefon vylepšit. Výhodou skládaného telefonu je jeho velikost, která může být menší do kapsy, ale po otevření může mít velikost tabletu.

Společnost proto v lednu 2020 podala návrh na patent u WIPO. 30. července 2020 byl pak tento patent schválen.

Skládací telefon Oppo
Skládací telefon Oppo

Selfie kamera v tomto případě není potřeba, protože hlavní kamera slouží i jako selfie. Okraje obrazovky jsou minimální a na zadní straně vidíme nahoře obdélníkový kovový rám. Právě tady budou zabudované potřebné komponenty a to včetně detekce úhlu.

Modul pro zobrazení UI za každé situace

Modul, který se stará o otáčení mezi dvěma pouzdro dokáže vypočítat, v jakém úhlu se nachází. Jedno pouzdro je vybaveno magnetem a druhé je hallovým senzorem. Následně se podle toho upravuje uživatelské rozhraní. Záleží na tom, v jaké poloze se zařízení nachází.

Skládací telefon Oppo
Skládací telefon Oppo

Kompaktní telefon

Po rozložení má telefon asi 7 palců. Pokud telefon složíte, tak ho můžete ovládat jak na přední, tak i zadní straně. Telefon je hodně kompaktní. Je zde i snímač otisků prstů nebo rozpoznávání duhovky.

Problémem skládaných telefonu je zájmena jejich křehkost. Tento telefon nemá krycí displej. Telefon by tak mohl být dostupný za nízkou cenu, avšak jelikož zde není krycí sklíčko na displeji, tak to znamená, že se lehce poškrábe nebo praskne.

Skládací telefon Oppo
Skládací telefon Oppo

Problém se sklíčkem se řešily i u Samsungu a vypadá to, že firma Oppo raději úplně toto sklíčko odstranila.

Nové telefony Galaxy Z Fold 2 a Z Filp od Samsungu již mají ultra tenké sklo s ochrannou fólií. Tato technologie chrání telefon přes poškrábáním, avšak stále to není optimální.

Datum vydání skládacího telefonu Oppo?

Skládací telefon Oppo
Skládací telefon Oppo

Nový telefon Oppo se objeví na konci roku 2020 / 2021. Společnost je světovým lídrem, pokud jde o konektivitu 5G. Oppo také zvládá rychlé nabíječky jako je 125W, bezdrátovou technologií o výkonu 65W.

V Číně má firma Oppo mnohem větší podíl, než Xiaomi. Oppo je více méně inovativní firma a aby si svůj podíl na trhu udržela, tak musí i nadále pokračovat v tomto směru.

Zdroj