Vypnout reklamy

Samsung Galaxy Z Fold 2 oficiálně

Samsung Galaxy Z Fold2

Po všech těch představení tady máme ještě jedno malé a to je Samsung Galaxy Z Fold 2. Jedná se tedy o druhou generaci tohoto skládaného telefonu.

Displej telefonu je 7.6 palců oproti minulé verzi, kde byl 7.3 palcový displej. Taktéž má displej UTG sklíčko pro ještě lepší kvalitu zobrazení.

Externí displej je taktéž větší a má 6.2 palců a ve chvíli, kdy máte telefon složený, tak pokrývá celou přední stranu. Poměr stran je vyšší, než většina jiných telefonů. Taktéž přední kamery v tomto telefonu byly přesunuty do stylu díry v displeji.

O ceně jsme se však nic nedozvěděli a to ani o baterií. Vše ostatní by tak mohlo být řečeno ještě 1. září. To je den, kdy začínají před-objednávky

XDA fórum však zveřejnilo informace, které na události od Samsungu nebyly.

Detaily displeje

Jedná se třeba o to, že vnitřní displej je Dynamický AMOLED 2x displej se 120Hz obnovovací frekvencí a je adaptivní od 1Hz po 120Hz. Není zde podpora S Pen. Displej má rozlišení 1768 x 2208px. Není zde žádný výřez a namísto toho je díra v displeji. Rámeček telefonu je tenčí.

Samsung Galaxy Z Fold2
Samsung Galaxy Z Fold2

Vnější displej je SAMOLED se 60Hz obnovovací frekvencí a rozlišením 816 x 2260px. Oba displeje podporují HDR10+.

Snímač otisků prstů je na boční straně telefonu a je tak přístupny i když je telefon zavřený nebo otevřený.

Čip telefonu

Žádným překvapením také není ani to, že telefon Fold 2 je poháněn čipem Snapdragon 865+. Telefon bude disponovat 12 GB LPDDR5 RAM + 256 GB interní paměť. Taktéž nechybí podpora 5G v sub-pásmu 6GHz a mmWave.

Fotoaparát

Telefon disponuje trojitou kamerou na zadní straně, kde hlavní senzor má 12MPx rozlišení s optickým stabilizátorem obrazu a clonou f/1.8 a senzor je z telefonu Galaxy S20. Další dvě čočky jsou teleskopické a ultra širokoúhlé. Přední kamery mají 10MPx a clonu f/2.2.

Samsung Galaxy Z Fold2
Samsung Galaxy Z Fold2

Baterie o velikosti 4500mAh s rychlým nabíjením 25W po drátu a 11W bezdrátově.

Samsung Galaxy Fold 2 se bude prodávat ve dvou různých barevných kombinací a to v černé a bronzové barvě.