Vypnout reklamy

Skládací telefon Huawei Mate X2 5G

Vydáno dne: 23.11.2020

Skládací telefon Huawei Mate X2 má být odpovědí na nový telefon od Samsungu a to Galaxy Z Fold 2. Nyní se však firma potýká s nedostatkem čipů.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Společnost Huawei již představila telefony řady Mate 40. Jedná se o telefony, které slouží jako konkurence Note 20 od Samsungu, nicméně Samsung také představil Galaxy Z Fold 2 a Huawei prý také pracuje na skládaném telefonu.

Nicméně vývoj tohoto telefonu byl zdržen a to z toho důvodu, že na firmu byly uvaleny sankce ze strany USA a zároveň COVID-19 udělal své.

Není tak přesně jasné, kdy bude nový skládaný telefon Huawei Mate X2 představen. Nový X2 telefon se skládá směrem dovnitř a je tedy odlišný od Mate X a Mate Xs. Mate X2 tedy bude podobný telefonu Galaxy Z Fold 2.

V obrazovce telefonu je pak duální selfie kamera, která se podobá té, co je v Huawei P40. Na zadní straně je pak kamerový systém od P40 Pro Plus. Teleobjektiv byl posunut nahoru.

Telefon podle renderů vypadá robustnější, což by prakticky znamenalo, že je mnohem odolnější vůči jednotlivým pádům a jen tak se lehce nepoškodí.

120Hz displej

Telefon pak nabídne 120Hz displej s 8.03 palcovou obrazovkou (v případě úplného rozevření) a rozlišením 2480 x 2220px. Displej vyrábí firma Samsung a BOE. Jedná se tak o první skládací telefon s technologií Samsung.

Huawei X2 Pro
Huawei X2 Pro

Huawei na rozdíl od Samsungu nebude používat UTG (ultra tenké sklíčko), ale na místo toho se rozhodl pro méně odolný a to bezbarvý polymid.

Co se týče čipu, tak původně se měl objevit s Kirin 9000, ale není to tak úplně jisté, protože nyní nemůže firma u TSMC vyrábět a Kirin 9000 je vyroben na 5nm procesu, což nikde jinde nejde. Uvidíme tedy, jak to dopadne. Víme však, že telefon funguje na operačním systému EMUI 11 s Android 10.

Zdroj

Buroň Tomáš

Populární příspěvky