Vypnout reklamy

Skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold 3 5G

Galaxy Z Fold 3

Samsung očekává, že uvolní na trh první skládací telefon, který bude kompatibilní s S Pen. Má se jednat o Galaxy Z Fold 3. Véčkový telefon Z Flip 3 se pak očekává na jaře tohoto roku, ale krom toho Samsung chystá také klasicky skládací telefon Z Fold 3 a Fold FE.

První skládací telefon „Fold“ dorazil na počátku roku 2019, avšak byl odsouván z důvodu problémů s displejem, což se pak vyřešilo. U Nového telefonu Galaxy Z Fold 2 pak šlo vše lépe a telefon získal modernější design, větší obrazovku a je zároveň odolnější s ultra tenkým sklem.

Galaxy Z Fold 3
Galaxy Z Fold 3

Samsung se snažil u druhé verze telefonu snížit cenu a nyní se obchoduje za 1999 euro.

Teď záleží na tom, jak velký krok kupředu bude s telefonem Samsung Galaxy Z Fold 3.

S Pen se schránkou v telefonu

Pokud se tedy vše potvrdí, tak by nově mohl skládaný telefon dorazit se Samsung S Pen, což posune uživatelské ovládání telefonu na zcela novou úroveň. Samsung chce, aby skládané telefony fungovaly s S Pen.

Právě velká plocha skládaného telefonu umožňuje na plno využít výhody tohoto S Pen.

Samotný ředitel Samsungu mobilní divize oznámil, že v roce 2021 budou oznámeny první telefony, které nejsou součásti řady Note.

Už i přeci Samsung Galaxy S21 Ultra je vybaveno S Pen. Nicméně S21 Ultra nemá možnost ukládat toto pero do telefonu.

U Galaxy Z Fold 3 by to bylo jiné a plánuje se, že se zde přidá přihrádka pro uložení S Pen. Právě pro tyto informace se i diskutovalo, jestli má telefon řady Note ještě smysl.

Skládací telefon a nemá kameru pod displejem

Diskutovalo se o tom, jestli nový Z Fold 3 bude mít kameru pod displejem. To se podle všeho nestane. Problémem je kvalita obrazu. I přesto, že selfie kamera pod displejem funguje, tak mnoho výrobců má pak problém se samotnou kvalitou. Technologie ještě není dostatečně odladěna a vypadá to tak, že skládací telefon nebude mít kameru pod displejem.

Pokud bude štěstí, tak by takové telefony mohly dojít na trh v roce 2022 a je možné, že ke zkoušce Samsung použije telefony střední třídy Galaxy A.

Telefon Galaxy Z Fold 3 by pak měl dorazit se silným čipem Snapdragon 888 / Exynos 2100 s OS Android 11 a One UI 3.1. Dále společnost Samsung informuje, že má telefon 12 GB RAM a 256 GB nebo 512 GB úložiště.

Dostupnost telefonu

Telefon se pak očekává v říjnu 2021, tedy po vydání telefonu Note 21. Důvod je jasný. Samsung chce rozprostřít po celém roce své telefony, kdy v lednu vyšel Galaxy S21, na jaře Galaxy Z Flip, v srpnu pak Note 21 a na konci roku dorazí Z Fold 3.

Zdroj