Vypnout reklamy

Skládací telefon Xiaomi Z Fold

Vydáno dne: 30.10.2020

Nový telefon Xiaomi Z Fold bude pravděpodobně na začátku roku 2021 představen. Pojďme se podívat, co si firma Xiaomi přichystala.

Firma Xiaomi pravděpodobně počátkem roku 2021 představí nový skládací telefon ze své řady. Již v roce 2019 byl ukázán prototyp dvojitého skládacího telefonu Xiaomi.

Nový model telefonu od Xiaomi bude mít pravděpodobně véčkový styl.

Xiaomi Z Fold
Xiaomi Z Fold

V březnu 2020 podal Peking Xiaomi Mobile Software patent na design. Ten byl schválen 18. září 2020 a obsahuje celkem 16 náčrtů.

Jedná se o moderní telefon s minimálním rámečkem. Telefon má v otevřené poloze velkou obrazovku. Displej na přední straně je samostatný a na zadní straně je pak součásti velkého flexibilního displeje.

Přední displej je podobný telefonu Galaxy Z Fold 2 a je vybaven malou kamerou v displeji. Kamera je umístěna uprostřed.

Rozložený telefon Xiaomi Z Fold
Rozložený telefon Xiaomi Z Fold

Na boční straně jsou pak klasické ovládací tlačítka a je zde i jedno široké tlačítko, které slouží pravděpodobně pro skládání a rozkládání telefonu.

Skládací telefony jsou nyní opravdu v kurzu. Skládací telefon má dokonce i LG, tedy alespoň jeho patent se stylus perem.

Na začátku minulého roku Xiaomi představilo funkční prototyp, ale od té doby žádný telefon nevyšel.

Dokumentace k patentu

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Xiaomi s vyskakovací kamerou po obou stranách
Xiaomi s duální vyskakovací kamerou

Xiaomi s duální vyskakovací kamerou po obou stranách. Na přední i zadní straně tohoto telefonu s vyskakovací kamerou najdeme senzory. Přečíst si více

Xiaomi Mi 10 Ultra se selfie kamerou pod displejem
Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Ultra bude mít možná selfie kameru pod displejem. Máme k dispozici video, ale uživatel kameru bohužel nezapl.

Xiaomi bude mít pohyblivý kamerový modul
Xiaomi

Xiaomi přichází s inovaci, která má vylepšit širokoúhlé focení. V nynější době dochází tak trochu k deformaci fotek se širokoúhlým Přečíst si více

Šéf Xiaomi promluvil ohledně Mi Mix Alpha
Surge S1

Šéf společnosti Xiaomi promluvil ohledně telefonu Mi Mix Alpha a pokračování vývoje svých čipů Surge S1. Došlo i na celou Přečíst si více

Tágy: