Vypnout reklamy

Solární panely u Xiaomi telefonu

Vydáno dne: 8.8.2019

Solární panely u telefonu Xiaomi v patentu. Je tedy hodně možné, že se takového mobilního telefonu velmi brzy dočkáme.

Nový patent od firmy Xiaomi ukazuje solární panely na zadní části telefonu. Tímto způsobem by se tak telefon mohl nabíjet solární energií a to třeba na pláži, kde nemáte nabíječku a potřebujete telefon nabít.

Firma Xiaomi chystá pro tento rok ještě řadu telefonu a to včetně jednoduchý Android One telefonu, tak i High-end nebo herní telefony. Vše v dobrém poměru cena / kvalita. Xiaomi Mi 9 byl na trh uveden letos a tentokrát tady máme jiný telefon se solárním panelem.

Xiaomi se solárním panelem
Xiaomi se solárním panelem

Dne 27. července 2018 firma podala žádost o patent na design u WIPO (světový úřad duševního vlastnictví) pro chytré telefony se solárními články.

I když patent neříká, že takový telefon vznikne, ale jedná se o inovaci, která může na telefony dorazit. Celá přední část telefonu je vyplněna displejem. Není jasné, kde je selfie kamera, ale v displeji nic vidět není, takže může být klidně pod displejem. Tato technologie je již vyvinutá.

Zadní část patentovaného telefonu

Zadní strana ukazuje duální kameru s bleskem. Otisk prstů je pravděpodobně taktéž v obrazovce. Integrovaný solární panel lze vidět na zadní části telefonu. Pomoci solárních článku lze telefon Xiaomi nabíjet.

Xiaomi telefon se solárním panelem
Xiaomi telefon se solárním panelem

Jedná se tak trochu o ekologický telefon, protože nebudete nabíjet telefon klasickou cestou, ale pomoci sluneční energie. 10 minut na slunku vám nabije telefon na 2 minuty hovoru.

Uvidíme tedy, jestli firma Xiaomi tento telefon vyrobí.

Patent zde

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: