Vypnout reklamy

Sony Xperia XZ3 oficiálně odhalen

Vydáno dne: 30.8.2018

Nový telefon Sony Xperia XZ3 byl dnes představen. Tak jak bylo v plánu, tak na IFA 2018 v Berlíně se telefon představil opravdu ve velkém. K dispozici je obrovský 6 palcový displej se zahnutými stranami v OLED verzi a HDR. Displej Displej je naprosto úžasný a má poměr 18:9 s QHD+ rozlišením s optimalizovanou technologií […]

Nový telefon Sony Xperia XZ3 byl dnes představen. Tak jak bylo v plánu, tak na IFA 2018 v Berlíně se telefon představil opravdu ve velkém. K dispozici je obrovský 6 palcový displej se zahnutými stranami v OLED verzi a HDR.

Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3

Displej

Displej je naprosto úžasný a má poměr 18:9 s QHD+ rozlišením s optimalizovanou technologií jako je TRILUMINOS a X-REALITY. Právě zahnutý displej dodal telefonu naprostý šmrnc. Telefon má rozměry 158 x 73 x 9.9mm a váží 193 gramů. Disponuje certifikaci IP65 nebo 68 (lze ho ponořit do hloubky 1.5 metrů po dobu 30 minut). Většina použitého materiálu zůstala nezměněna oproti předchůdci.

Displej je pokryt sklíčkem Gorilla Glass 5 po obou stranách a kolem je hliníkový rámeček. Celkově je telefon tenčí, jak Xperia XZ2.

Specifikace

Co se týče výkonu tohoto telefonu, tak je zde umístěn čip Snapdragon 845 se 4GB RAM a 64GB interním úložištěm. Fotoaparát disponuje 19 MPx, f/2.0, 25mm Motion Eye kamera s PDAF, laserovým AF (automatické ostření s možností nahrávání 960 fps slow-motion videa při rozlišení 1080p a 4K HDR (bez slow-motion). Je zde spousta vylepšení a to díky novému procesnímu algoritmu, který vylepšuje daný obraz.

Sony Xperia XZ3 barevné kombinace

Sony Xperia XZ3 barevné kombinace

Fotoaparát a baterie

Přední část telefonu disponuje selfie kamerou se 13MPx, f/1.9 a automatickým ostřením. V základu se jedná o nastavení Xperia XZ1.

Baterie je větší a disponuje 3 300mAh s možnosti nabíjení před tradiční technologií Qnovo. Samozřejmostí je NFC, Bluetooth 5.0, snímač otisků prstů na zadní straně.

Funkce, která stojí za zmínku je citlivost boků (podobné jako Edge sense u HTC). Lze s touto funkcí zapnout zkratky jako je alternativní spínač fotoaparátu nebo aktivace bočního menu.

Sony Xperia XZ3 je vodě odolný

Sony Xperia XZ3 je vodě odolný

Software

Co se týče softwaru, tak Xperia XZ3 poběží na systému Android 9.0 Pie a Xperia Launcherem. Jsou zde novinky jako je právě citlivost v bocích telefonu, umělá inteligence a gesta pro ovládání kamery.

Telefon Sony Xperia XZ3 je vybaven technologiemi

Telefon Sony Xperia XZ3 je vybaven technologiemi

Budou i další varianty? Datum vydání.

Sony Xperia XZ3 má dorazit na konci záři. Teď záleží, jestli dorazí i jako Xperia XZ3 Compact, podobně jako u Xperia XZ2.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Android 10 oficiálně na telefonech Xperia XZ2 a XZ3
Sony Xperia XZ2

Nový systém Android 10 dorazil i na starší telefony Xperia XZ2 a XZ3. Brzy uvidíte aktualizaci na svých telefonech Sony Přečíst si více

Kamera Sony Xperia XZ3 je velkým zklamáním

Pokud si Xperia XZ3 kupujete kvůli fotoaparátu, tak poohlédněte se jinde. Tento telefon se nedokáže vyrovnat konkurenci v daném segmentu.

S před-objednávkou Sony Xperia XZ3 dorazí i Call of Duty: Black Ops 4
Hra na Playstation 4 Call of DUty Black Ops 4

Sony využije hru k propagaci svého telefonu. Stejně, jak to udělalo Samsung s Fortnite, tak Sony vydá telefon Sony Xperia Přečíst si více

Kolik bude stát nový telefon Xperia XZ3 v Evropě?

Nový telefon Sony Xperia XZ3 má disponovat novým zahnutým displejem BRAVIA OLED. Podle veškerých informací se má jednat o nejlepší Přečíst si více