Vypnout reklamy

Vétšina operátoru ve Velké Británií použije 5G síť od Huawei. Huawei tak vybuduje ve velkých městech své stanice.

15.7.2019

Většina operátoru ve Velké Británií použije 5G od Huawei

Podle nejnovějších zpráv bude mít Velká Británie 5G síť od Huawei nebo alespoň s její pomocí. Tato Čínská společnost buduje stanice v šesti ze sedmi měst Velké Británie, kde Vodafone spouští novou generaci sítě.

Krom Vodafone firma spolupracuje i s firmami Three a O2, se kterými vyhráli smlouvu o zprostředkování 5G sítě. Samozřejmě Britská vláda musí ještě prověřit, jestli se nejedná o bezpečnostní riziko, které vnuklo partnerům Spojené Státy. Telekom se rozhodl pracovat s firmou umístěnou v Shenzhen, ale na částech, které nejsou až tak důležité.

V případě, že Britský parlament zakáže výstavbu 5G sítě firmou Huawei, tak ekonomika může utrpět částkou mezi 4.5 miliard liber až 6.8 miliard liber.

Právě v květnu minulého roku Spojené státy umístili Huawei na list nebezpečných firem, se kterými Americké firmy nesmějí obchodovat. Právě to budí obavy v Britském parlamentu, jestli není Huawei národní hrozbou.

Huawei však již potvrdil, že mají zabezpečeno na 50 smluv pro 5G výstavbu, což je okolo 150 000 základen. 5G síť může být pro ekonomiku výrazným pomocníkem ke zvýšení HDP a právě s Huawei lze dosáhnout 5G sítě mnohem rychleji, než s kterýmkoliv jiným dodavatelem.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.

Latest posts by Buroň Tomáš (see all)