Vše, co víme o telefonu Samsung Galaxy Note 8

V srpnu se pravděpodobně nový telefon Note 8 odhalí v plné parádě. Samsung se bude hodně snažit, aby napravil reputaci Note série. Už se původně myslelo, že se Note série přejmenuje, ale Samsung se rozhodl i nadále pokračovat.  Design Když přijde na vizuální vzhled mobilního telefonu, tak obrázek je jasný. Bude vypadat téměř stejně jako […]

Samsung Galaxy Note 8

V srpnu se pravděpodobně nový telefon Note 8 odhalí v plné parádě. Samsung se bude hodně snažit, aby napravil reputaci Note série. Už se původně myslelo, že se Note série přejmenuje, ale Samsung se rozhodl i nadále pokračovat. 

Design

Když přijde na vizuální vzhled mobilního telefonu, tak obrázek je jasný. Bude vypadat téměř stejně jako S8, ale o trošku větší. Rozdíly budou minimální, ale je jasné, že bude telefon disponovat infinity displejem.

Telefon bude stejně kovový se sklem jako S8. Dále nebudou chybět zakřivené rohy, asistent Bixby. Taktéž nic nenasvědčuje tomu, že by společnost Samsung odstranila 3.5mm jack.

Také věříme, že telefon bude disponovat S-Pen, ikdyž nasvědčovalo k tomu, že Samsung tuto vymoženost zruší.

Taktéž bylo spousta dohadů, kde bude snímač otisků prstů, protože S8 ho má vzadu vedle fotoaparátu.

Kolovaly informace o tom, že právě Note 8 bude mít snímač pod displejem, ale nakonec tomu tak nebude, protože společnost nemá dostatek času na otestování technologie a stále má své mouchy. Apple má také problémy s touto technologií.

Teď je otázkou, jestli snímač otisků bude vzadu a Samsung tak bude čelit naštvaným zákazníkům nebo vymyslet jiný způsob.

Nechybí ani duální kamera. Podle posledních informací se bude jednat o fotoaparát 13 MPx a 12 MPx.

Prototyp S8

Prototyp S8

Displej

Jak jsme už psali výše, tak je jasné, že Note 8 bude mít infinity displej s poměrem stran 18.5:9, oblými stranami a rohy. Když přijde na velikost displeje, tak bude o trošku větší jak S8+. Podle všeho má mít 6.3 palců.

Nicméně nevíme nic  o rozlišení displeje Note 8, tkaže se můžeme jenom dohadovat, jestli bude Note 8 sdílet stejné rozlišení, jako S8, tedy 1440 x 2960px, protože S7 a Note 7 to takhle měly.

Hardware

Snapdragon

Snapdragon

Poslední zprávy říkají, že telefon bude mít chipset Snapdragon 836, jedná se o vylepšený chipset Snapdragon 835. Měl by tak podávat mnohem lepší výkon a to díky vyšší frekvenci procesoru. Avšak Snapdragon je pouze v US. V Evropě a celém světě bude použit poslední Exynos 8895, takže ten stejný, jako je v S8 a S8+.

Software

TouchWiz se vrací zpět a bude vypadat velmi podobně, jako ho vídáme na Galaxy S8. Je víceméně jasné, že Samsung vydá telefon s Android 7.1.1. Špatná zpráva je, že když bude telefon uváděn na trh, tak půjde do světa nový Android 8.0 (Android O).

Cena a datum vydání

Očekáváme představení nového Note 8 ještě před IFA v Berlíně, které začíná 1. září. Samsung chce určitě odhalit telefon dříve, než Apple, protože právě nový iPhone 8 bude pro Note 8 soupeř.

Note 8

Note 8

Minulý rok Note 7 stál asi o 1200,- Kč více, jak S7 Edge, tím pádem tento rok bude Note 8 stát okolo 24 000,- Kč?