Vypnout reklamy

Vyšetřování Note 7 je u konce. Známe výsledek.

Samsung po dlouhých odkladech ukázal výsledek svého šetření, co se na Note 7 nepovedlo. Avšak neukazuje pouze na jeden důvod ale rovnou dva, které způsobovaly přehřátí telefonu (v některých případech naprostý oheň. Jedná se o bezpochyby o chyby v bateriích, tak jak Samsung odhalil. Avšak Note 7 originál a vyměněný měly naprosto odlišné vady baterie. […]

Samsung Galaxy Note 7

Samsung po dlouhých odkladech ukázal výsledek svého šetření, co se na Note 7 nepovedlo. Avšak neukazuje pouze na jeden důvod ale rovnou dva, které způsobovaly přehřátí telefonu (v některých případech naprostý oheň.

Jedná se o bezpochyby o chyby v bateriích, tak jak Samsung odhalil. Avšak Note 7 originál a vyměněný měly naprosto odlišné vady baterie.

U telefonu Note 7 originál byl problémem návrh baterie

U originálních jednotek Note 7 byla na vině návrh baterie. Přesněji jednal se o problém s roztažeností, kdy se baterka neměla kam roztahovat. Pravý horní roh neměl dostatečný prostor a to vedle k ohýbání baterie a v takové chvíli i zhroucení celé technologie v baterií, kdy se mezi pozitivní a negativní energií vytvořil zkrat.

U náhradních jednotek Note 7 byla vada přímo v bateriích

V těchto jednotkách se Samsung rozhodl pro jiného dodavatele baterií a to byla chyba. Protože nebyl zde žádný problém s designem a konstrukcí, ale přímo výrobní vady. Tato výrobní vada nastala ve chvíli, kdy Samsung tlačil na společnost pro uspokojení poptávky. Problém v baterií způsobil zkrat a zapálení

„Byla to bolestivá krize“ řekl D. J. Koh, šéf mobilní divize Samsung. Bylo to vlastně jeho nejhorší období za celých 33 let, co je s firmou.

Obrovská vyšetřovací akce pod záštitou Samsungu

Samsung informoval, že na vyšetřování problému se podílelo 700 specializovaných zaměstnanců, kde bylo použito 200 000 telefonu a dalších 30 000 baterií. Samsung dal také jasně najevo, že na vině nikdy nebyl design celého mobilního telefonu.

Závěry vyšetřování byly potvrzeny třemi nezávislými zkušebními firmami a to včetně UL. Exponent a TUV Rheinland.

K odhalení problému přitom stačilo u prvního problému pouhé rentgenové záření a u druhého problému by vyžadovalo naprosté rozdělání baterie. Společnost však žádný z těchto testů neprovedla.

Změny ve zkušebních testech

Nicméně zkušební přístup zájmena pro baterie se naprosto změnil od základu a teď obsahuje celkem osm inspekčních bodů, které by měly zabránit tomu, aby se taková pohroma neopakovala.

Zkušební testy Samsungu

Zkušební testy Samsungu

Nový nadcházející vlajkový telefon Samsung Galaxy S8 projde tímto testováním, a proto je i důvod, proč se zpozdí a vyjde po 15. dubnu 2017. Tento nový výrobní proces se objeví na všech nových modelech v roce 2017.