Vypnout reklamy

Xiaomi bude mít pohyblivý kamerový modul

Vydáno dne: 30.9.2020

Xiaomi přichází s inovaci, která má vylepšit širokoúhlé focení. V nynější době dochází tak trochu k deformaci fotek se širokoúhlým senzorem. Xiaomi má způsob, jak to vyřešit.

Firma Xiaomi si nechala patentovat nový fotoaparát, který je pohyblivý. Chce tímto zabránit zkreslenému obrazu.

Ultra širokoúhlé kamery zvládají vyfotit opravdu obrovský úhel s velkou plochou, avšak dochází ke zkreslení obrazu, což nedělá dobrý dojem.

Více objektivů se do telefonu těžko vleze a pravděpodobně ani vývojáři nechtějí zadní stranu telefonu ještě více zahlcovat senzory.

Inovace

Výrobce Xiaomi se tedy rozhodl pro inovaci, kde senzory fotoaparátu se dají pohybovat. Podle patentu jde však pouze o nadzvednutí tak, aby senzory dokázaly mířit do stran a tím zabrat větší plochu.

Tento patent firma podala v říjnu 2019, ale až 30. července 2020 byl schválen pod názvem Sestava a terminál kamery.

Xiaomi
Xiaomi

Dva senzory kamer se dokáži synchronně otáčet, což rozšiřuje efektivní rozsah zorného úhlu.

V dokumentaci jsou sice patentované kamery umístěny vodorovně od sebe, ale podle všeho lze tuto inovaci využít i pro kamery, které jsou vertikálně umístěné.

Samsung také přišel s něčím podobným

Samsung na něčem podobném také pracuje. V červnu 2020 firma něco takového ukázala, ale Samsung chce k tomu použít 6 kamer s jedním objektivem pro zoom.

Xiaomi
Xiaomi

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Xiaomi s vyskakovací kamerou po obou stranách
Xiaomi s duální vyskakovací kamerou

Xiaomi s duální vyskakovací kamerou po obou stranách. Na přední i zadní straně tohoto telefonu s vyskakovací kamerou najdeme senzory. Přečíst si více

Xiaomi Mi 10 Ultra se selfie kamerou pod displejem
Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Ultra bude mít možná selfie kameru pod displejem. Máme k dispozici video, ale uživatel kameru bohužel nezapl.

Šéf Xiaomi promluvil ohledně Mi Mix Alpha
Surge S1

Šéf společnosti Xiaomi promluvil ohledně telefonu Mi Mix Alpha a pokračování vývoje svých čipů Surge S1. Došlo i na celou Přečíst si více

Chytrý telefon Wingtech od Xiaomi

Chytrý telefon Wingtech od Xiaomi bude mít pravděpodobně celoobrazovkový režim. Tedy jedná se o telefon s displejem po celém obvodu Přečíst si více

Tágy: