Vypnout reklamy

Xiaomi bude mít skládací telefon s vyskakovací kamerou

Vydáno dne: 15.1.2021

Xiaomi bude mít vysouvací kameru ve skládaném telefonu. Potvrzují to patenty, které si nechala společnost udělat v září 2020.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Již na začátku roku 2020 tento čínský výrobce ukázal prototyp skládacího telefonu, který lze složit dvakrát. Od té doby bylo ticho po pěšině. Nicméně mezitím Xiaomi registrovalo několik designových variant.

Minulý měsíc Xiaomi poukázalo na skládací telefon, který byl velmi podobný Galaxy Fold od Samsungu. Nyní však ukazuje zcela novou variantu. Rozdíl je hlavně v tom, že při otevření telefonu nejsou vidět žádné široké kamery, ale je použit vyskakovací kamerový systém.

Právě 25. září 2020 společnost Xiaomi podala žádost o zapsání patentu. Jedná se o skládací telefon, který se dá rozložit do formátu tabletu. Po zavření je zde relativně malý displej a kolem něho je celkem široký rámeček.

Ve chvíli, když telefon otevřete, tak lze vidět široký displej a naopak s minimálním rámečkem.

Skládací telefon s vyskakovací kamerou

Jak sami můžete vidět, tak kamera bude u tohoto telefonu vyskakovací. Zaměřena je na přední část telefonu, takže vyskočí jen ve chvíli, když aktivujete selfie režim.

V ostatním případě je tady trojitá zadní kamera. Konfigurace kamery je prozatím neznámá. Pak tady jsou klasické tlačítka pro ovládání hlasitosti nebo zapnutí / vypnutí telefonu. SIM kartu vložíte ne levé straně a mikrofon je umístěn nahoře i dole. Pro sluchátka je tady USB-C.

Xiaomi již v minulosti má telefony s vyskakovací kamerou. Jednalo se například o Xiaomi Mi 9T (Pro) nebo Poco F2 Pro. Tedy není vůbec nepředstavitelné, že Xiaomi chce podobný systém vložit i do svého skládacího telefonu.

Tento telefon by byl představen na MWC 2021, ale vzhledem k situaci ve světě to není jisté a tak je událost odložena na červen 2021.

Zdroj

Buroň Tomáš

Populární příspěvky