Sony Xperia XZ Premium – fotoaparát získal 83 bodů v testu DxOMark?! Je to lež?

V tomto testu dominují telefony iPhone 8 a 8 Plus, které mají vysoké skóre kolem 93 bodů, což je opravdu dost. Nicméně objevil se zde test nového telefonu Sony Xperia XZ Premium, který získal 83 bodů (pravděpodobně neprávem). Nicméně v testu se objevují i telefony Google Pixel nebo HTC U11. Vypadá to také, že přední […]

V tomto testu dominují telefony iPhone 8 a 8 Plus, které mají vysoké skóre kolem 93 bodů, což je opravdu dost. Nicméně objevil se zde test nového telefonu Sony Xperia XZ Premium, který získal 83 bodů (pravděpodobně neprávem).

Nicméně v testu se objevují i telefony Google Pixel nebo HTC U11. Vypadá to také, že přední fotoaparát nebyl u Sony Xperia XZ Premium otestován. Jedná se tak o test pouze zadního fotoaparátu.

Fotoaparát zvládá skvěle nahrávání v 960FPS

https://www.youtube.com/watch?v=z-MQ6UKVYlU&ab_channel=SonyXperia

Společnost DxO říká, že Sony dělá dobrou práci co se týče fotografie a videa, ale nesnaží se něčím překvapit a tak posunout technologií tak trošku kupředu.

Právě XZ Premium má jednu inovaci a to je to, že zvládne 960 FPS (snímků za vteřinu), což dokáže udělat zpomalený záznam s tolika detaily. Taktéž má docela solidní výkon co se týče automatického ostření na fotkách a videích. Z testu také dobře vyšla stabilizace při natáčení.

Nicméně jak se telefonu dařilo v jednotlivých částech, tak to se můžete podívat přímo na firmu DxO.

Specifikace fotoaparátu

  • 1/2.3 palcový 19MPx BSI CMOS sensor
  • f/2 clona s 25mm ohnisková vzdálenost
  • 4K video nahrávání
  • Možnost nahrávát v 960FPS
  • ISO až 12800 (foto) a 4000 (video)

Jak to doopravdy je? Je test tak trošku přitažen za vlasy?

Nicméně v komentářích si na tento test spousta lidí stěžujte. Jelikož podle nich fotoaparát funguje opravdu skvěle jen je zapotřebí se přepnout do manuálního módu a nenechat software, aby úpravy dělal za vás.

XZ Premium má podle všeho tu nejlepší stabilizaci na trhu.

Podle všeho to vypadá, že testovací server víceméně nadržuje telefonům značky iPhone, jelikož je zde velmi zkrácená verze a telefony od iPhone získali detailnější test. A jelikož Note a Samsung využívají čočky od Sony, tak je docela možné, že lidé píšou pravdu. Přeci by Sony nedalo to nejlepší do telefonu, které nejsou jeho?

Berte proto tento test trošku s rezervou a hlavně je potřeba si vzít to, že testům se nedá moc věřit, jelikož je docela možné, že jsou na zakázku.