Vypnout reklamy

Ani Británie pravděpodobně nevyužije Huawei 5G síť

Huawei firma

Neustály tlak ze strany U.S ohledně nepoužívání Huawei zařízení na Britské straně se stále stupňuje. Původně v lednu tohoto roku Británie nevydávala žádné doporučení a ani nepřemýšlela o tom, že by výstavbu 5G s Huawei zatrhla. Nyní vypadá vše jinak.

Právě Americké sankce na Huawei vyvolávají obavy v řadách politiků Británie. Podle Ameriky je Huawei národní bezpečnostní hrozbou, protože je prý napojena na Čínskou vládu.

Huawei tuto informaci neustále popírají a Amerika se tak snaží přesvědčit Británií tím, že pokud přijmou budování 5G sítě s Huawei, tak ztratí přístup k tajným údajům Ameriky, jedná se například o zločince a vyšetřování světových padouchu.

Boris Johnson se tedy na setkání národní bezpečnostní inteligence rozhodl, že veškeré zařízení od Huawei bude z Britských sítí zakázáno do konce příštího roku.

V Americe je takto zakázáno jak telefony, tak i klasické síťové přístroje. Nesmí se používat v armádě, ani telekomunikačních firmách.

Británií přesvědčili tím, že původně zakázali export amerických technologií pro Huawei. Huawei tak musí vyvíjet své vlastní čipy a tím podle všeho ohrožují národní bezpečnost Británie, protože budou používat nedůvěryhodné čipy.

Ono už celkový sled informací a tlaku ze strany US naznačuje, že o žádnou bezpečnost tady nejde.