Vypnout reklamy

Ekosystém firmy Huawei

Vydáno dne: 24.8.2020

Huawei Mate 40 nabídne silný technologický telefon. Nadále však bude mít Huawei ekosystém a tak to i zůstane. Nicméně o aplikace Google nepříjdete.


Určitě víte, že Google přestal dodávat služby do mobilních telefonu Huawei a Honor. Firma se však s tím vypořádala po svém a nabídla svůj obchod AppGallery. Jak se ji daří?

Poté, co Huawei nemohl mít v telefonech přednainstalované aplikace jako je Play Store, Search, YouTube, Mapy, Drive a ani Gmail, tak to Číně nedělalo vrásky, protože většina je zde zakázána, takže Huawei na domácím trhu neměl žádný problém.

Nicméně problém to byl pro světové prodeje a proto firma musela přijít se svým ekosystémem, což je Huawei Mobile Services (HMS).

HMS služby

Těmto službám se daří protože dosáhlo již 700 miliónů uživatelů, což je 32% meziroční nárůst a rostou i počty registrací různých vývojářů. Nyní je zde na 1.6 miliónu.

AppGallery je oficiální aplikace pro stahování aplikací a je k dispozici ve 170 státech světa. Služby jako Huawei Video, Huawei Music, Huawei Reader přinesly vysoce kvalitní služby a obsah ještě do více států světa.

Petal Search – najděte aplikace i z Google obchodu

V Květnu pak Huawei přišel s aplikací Petal Search, kterou vytvořili. Je to naprosto jednoduché. Pokud aplikace v AppGallery není, tak ji stačí vyhledat skrz Petal Search. Aplikace jsou hostované třetí stranou a pak stačí kliknout na stáhnout a nainstalovat. Lze takto doinstalovat aplikace jako Amazon, Snapchat, AccuWeather a vlastně vše od vývojářů z U.S. Huawei to nazývá jako Quick App což je nová forma instalace aplikací zdarma. Podobně to má Apple App Clips, který bude v iOS 14 a Android Instant Apps.

Huawei stále hrozba. Zákaz od TSMC vyrábět čipy.

Nicméně Huawei má teď jiný problém. Podle US je stále firma národní hrozbou, tak krom softwaru se Amerika rozhodla, že skrz TSMC zakáže výrobu pro Huawei. TSMC již pracuje s 5nm výrobním procesem. Společnost Huawei stále roste a jednu dobu byla i na prvním místě, co se týče výrobce mobilních telefonu. Nicméně US zakazuje výrobu v TSMC, jelikož je tam vyšší podíl americké technologie a podle dohody na to mají právo. Huawei tak bude mít poslední čipy od TSMC na 5nm výrobním procesu u Mate 40.

Zákaz přijde 15. září a následně musí Huawei vymyslet jinou firmu, která bude tyto čipy dodávat. Avšak podle všeho ještě Huawei Mate 40 má být technologicky špičkový telefon na výkonném čipu Kirin 1020 s 5nm výrobním procesem.

Další zajímavé příspěvky
Huawei ztratí dodavatelé displejů LG i Samsung
Huawei logo

Huawei přišlo o dva dodavatelé displejů. Největší bolest to je hlavně u vlajkových telefonu, kde musí Huawei společnosti Samsung a Přečíst si více

Huawei Nova 7 SE dorazí již zítra
Firma Huawei

Nový mobilní telefon ponese název Huawei Nova 7 SE Vitality Edition s podporou 5G a poběží na čipu Mediatek Dimensity Přečíst si více

Huawei se nehodlá vzdávat a bude bojovat
Huawei

Firma Huawei se na Evropském trhu nebude vzdát a bude bojovat. V Evropě zaměstnává spoustu lidí a je to pro Přečíst si více

V AppGallery najdete Facebook i WhatsApp
Honor AppGallery

Bojíte se, že v telefonech Honor a Huawei nebudete mít své oblíbené aplikace? Nemusíte se ničeho obávat. V AppGallery je Přečíst si více

Tágy: