Samsung Galaxy S10 dorazí s vlastní jednotkou pro umělou inteligenci

Závod za umělou inteligencí již začal. Mezitím co většina se snaží propojit umělou inteligencí s hlasovými asistenty, tak někteří se snaží vytvořit takovou umělou inteligenci, která dokáže rozpoznávat objekty na fotkách, vyhledávat a třeba i řadit některé úkoly tak, aby telefon pracoval rychleji. K tomu, aby vše fungovalo je potřeba vyšší výkon a tedy i […]

Samsung Galaxy S10

Závod za umělou inteligencí již začal. Mezitím co většina se snaží propojit umělou inteligencí s hlasovými asistenty, tak někteří se snaží vytvořit takovou umělou inteligenci, která dokáže rozpoznávat objekty na fotkách, vyhledávat a třeba i řadit některé úkoly tak, aby telefon pracoval rychleji. K tomu, aby vše fungovalo je potřeba vyšší výkon a tedy i samostatná jednotka.

Vlastní jednotku pro umělou inteligenci má Kirin 980 v Huawei Mate 20. Huawei již má druhou generaci tohoto čipu pro zpracování algoritmů umělé inteligence. To je taky ten důvod, proč Samsung musel na tento vlak naskočit také. Na Linkedin je napsáno, že vlastně pracují na designu druhé generace čipu pro umělou inteligenci a to v období prosinec 2017 – březen 2018.

Vlastní jednotka pro AI v Exynos 9820

Znamená to tedy, že se můžeme dočkat vlastní jednotky pro umělou inteligenci v čipu Exynos 9820, který bude ve vlajkovém telefonu Samsung Galaxy S10. Měl by zvládat veškeré nynější úkoly, které provádí nynější jednotka VPU. Prakticky se tak vše bude dělat přes mnohem lépe optimalizovaný multifunkční hardware. Samozřejmě ani Qualcomm nenechá své zákazníky v US na holičkách. Qualcomm bude mít v novém čipu taktéž svůj čip pro umělou inteligenci.

AI

AI

Celý mobilní průmysl se žene právě za umělou inteligenci a vylepšování algoritmů, to má za následek požadavky na vyšší výkon. Právě Huawei i Apple v tomto odvětví bojují a Apple má čip A12 Bionic s 8 jádrovým procesorem pro zpracování algoritmů umělé inteligence. Zvládne zpracovat 5 miliard operací za sekundu a Kirin 980 se dvěma jednotkami 4500 fotografií za minutu.

Shrnutí

Závod, kdo bude mít lepší čip pro umělou inteligencí je stále hodně otevřený a uvidíme, jak se s tím jednotlivé firmy poperou. Nicméně je to jen dobře.

Zdroj