Google Pixel 3 a 3 XL oficiálně představeny

Je to konečně tady. Den D, kdy se nové telefony Google Pixel 3 a Pixel 3 XL představily, je tady. Již nemusíme dolovat veškeré informace z internetu a máme vše na jednom místě. Nicméně většinu věcí již víme a design telefonu taktéž a to díky několika únikům informací. Co
Google Pixel 3 XL výřez a další funkce

Je to konečně tady. Den D, kdy se nové telefony Google Pixel 3 a Pixel 3 XL představily, je tady. Již nemusíme dolovat veškeré informace z internetu a máme vše na jednom místě. Nicméně většinu věcí již víme a design telefonu taktéž a to díky několika únikům informací.

Co se týče displeje, tak zde jsou dva vysoké OLED displeje. Model XL má 6.3 palcový displej s rozlišením 1440 x 2960px.

Pixel 3 je stejný jako Pixel 2, ale má větší displej o velikosti 5.5 palců, což zabere o 10% více přední části telefonu, než předchůdce. Není zde žádný výřez a rozlišení je 1080 x 2160px.

Google pixel 3

Google pixel 3

Displej podporuje HDR, Always On a barevné módy. HDR podpora se hodí zájmena pro YouTube a můžete využít mód, který zlepší barvy o 10%. Always On displej zase ukáže název písničky, která vám v této chvíli hraje. Pixel 3 je chráněn sklíčkem Gorilla Glass 5.

Baterie

Větší Google Pixel 3 XL má 3430mAh baterií. Menší verze Google Pixel 3 má zase 2915mAh baterií.

Bezdrátová nabíječka Pixel Stand

Bezdrátová nabíječka Pixel Stand

Novinkou je bezdrátové nabíjení. Jedná se o nabíječku Pixel Stand, která zvládne nabíjet o výkonu 10W. Nabíječka Pixel Stand spolupracuje jako Google Home, jako rámeček fotek nebo budík. Nabíječka je udělaná tak, že když telefon položíte, tak vlastně stojí a vy ho můžete ovládat. Telefon se promění v něco jiného a nabídne jiné uživatelské rozhraní po připojení.

Je zde i rychlá nabíječka s 18W. Google slibuje, že za 15 minut nabíjení získáte 7 hodin životnosti baterie.

Fotoaparát

Google Pixel 3

Google Pixel 3

Telefon nabízí fotoaparát s 12.2MPx senzorem optickým stabilizátorem a clonou f/1.8. Novinkou je spíše software. Je zde možnost používat HDR+ a mód Top Shot. Umělá inteligence pak zjístí, jestli se všichni smějí nebo mají otevřené oči. Následně automaticky vybere tu nejlepší fotku. Dále je tady mód Photobooth, který automaticky začne fotit, když se usmějete.

Další mód Super Res ZOOM, který vylepšuje klasický digitální ZOOM.

Kamera však stále nedokáže nahrávat ve 4K a 60FPS. Nicméně disponuje Fused Video stabilizací, která slibuje plynulejší pohyby. Funkce funguje na 4K/30FPS, ale nejlepší výsledek získáte s 1080p.

K dispozici bude i Night Sight, ale až se softwarovou aktualizací. Budete moci fotit bez blesku v horších světelných podmínkách a software fotku upraví.

Přední kamera je duální a má 8MPx senzory a jeden má zorné pole 97 stupňů a normální 75 stupňů. Nicméně není tady video stabilizace, ale zase digitální stabilizace obrazu.

Audio

O zvuk se starají stereo reproduktory. K dispozici již není 3.5mm audio jack a Google se rozhodl, že v balení budou i nová sluchátka Pixel USB-C s integraci Google Asistenta. Zvládnete tak ovládat hlasové příkazy, nové zprávy, napsat odpověď a dělat i real-time překlady přímo do uší.

Hardware

Co se týče hardwaru, tak zde má Google Pixel 3 a XL nový čip Snapdragon 845 s procesorem na frekvencí 2.5GHz a 1.6GHz pro ekonomické jádra. Nicméně frekvence procesoru je zde ponížena o celých 0.2GHz, což nijak nepocítíte, ale je to z důvodu úspory energie.

K dispozici bude pouze varianta se 4GB RAM a 64GB / 128GB interním úložištěm. Nelze ho ani rozšířit.

Další doplňky

Telefony mají certifikaci IP68, takže jsou voděodolné do 1,5 metrů po dobu 30 minut (jedná se o sladkovodní vodu). Snímač otisků prstů je na zadní straně.

Cena a dostupnost

V Evropě se bude telefon prodávat od 2. listopadu. Pixel 3 bude za 860€pro model 64GB a 960€ za 128GB model. Pixel 3 XL za 960€ a 1060€ respektive.