Vypnout reklamy

Huawei, Qualcomm a Oppo jsou tři nejvíce inovativní firmy

Vydáno dne: 14.1.2021

Huawei se stává nejinovativnější firmou pro rok 2020 a to na základě patentů, kterých podala přes 8000, což je o 3000 více, než Qualcomm a Oppo.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

I když se to někomu zdát nepravděpodobné, přes všechny ty zákazy, kterým firma Huawei čelí, tak i přesto patří mezi inovativní firmy, které vytvářejí 5G prostředí.

Problém je v čipech Kirin 9000, kterých je málo kvůli zákazu výroby těchto 5nm čipů v TSMC.

Nicméně Huawei minulý rok požádalo o 8607 patentů v oblasti bezdrátových technologií, což ji posouvá na první pozici v inovativních firmách. Druhou firmou je Qualcomm s 5807 patenty a následuje Oppo s 5353 patenty. Tuto informaci poskytl incoPat.

Společně Čína s USA mají z celkového množství celkem 32% patentů a následuje Japonsko 15% a 7% Jižní Korea.

Státy, které budou disponovat 5G technologií, tak budou mít ekonomickou výhodu oproti těm, které ji mít nebudou. Proto firma Huawei nechce být pozadu, ale také kvůli tomu US umístilo Huawei na černou listinu a firma nesmí s US firmami pracovat na této technologií.

Huawei pomáhá vytvořit 5G standardy a US nechce, aby se tak stalo na úrovni US, protože by to ohrozilo národní bezpečnost.

3GPP standard

Jedná se o standardy 3GPP pro 5G. 3GGP je třetí generace partnerství v projektu, což je projekt, který zastřešuje organizace, které se na těchto standardu podílejí. Po Huawei se podílí na standardech Ericsson a Qualcomm. Minulý rok navíc byl vytvořen standard, který umožňuje již autonomní řízení, chytré továrny nebo dokonce vzdáleně ovládané operace.

Huawei navíc překonala firmu Ericsson s 5G stanicemi. Ericsson mělo v roce 30% celkových stanic a nyní má 26.5%. Huawei zase navýšil podíl z 27.5% na 28.5% v roce 2020. Tyto stanice jsou poháněné Kirin 5000 čipem na 5G.

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)