Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • LG se bude stále držet dál od vlajkového čipu Snapdragon 875 minimálně do poloviny 2021

LG se bude stále držet dál od vlajkového čipu Snapdragon 875 minimálně do poloviny 2021

Vydáno dne: 1.12.2020

LG bude používat u vlajkových telefonu pravděpodobně čip střední třídy a nikoliv přímo vlajkový čip. Důvodem je vysoká cena.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Podle informací od Sleepy Kuma na stránkách o telefonech z Jižní Koreje tomu tak opravdu bude. Snapdragon 875 je čip vyrobený na 5nm technologií a odhalen bude právě dnes nebo zítra.

Nevíme ale, proč se firma takto od vlajkových čipů drží, ale podle nás to bude jen kvůli ceně. Qualcomm totiž každoročně navyšuje cenu těchto vlajkových telefonu a tento rok tomu nebude jinak. To už několik výrobců právě přesvědčilo nepoužívat tento vlajkový čip.

Je to také možnost nějaké LG strategie. Společnosti se poslední dobou nedařilo a je možné, že tímto si chce navýšit zisky. Společnost také vždycky vydala dva vlajkové telefony a to řady “G” v první polovině roku a “V” ve druhé polovině.

To se změnilo s telefonem LG Velvet, tedy 5G telefonem s čipem Snapdragon 765G. Řada “G” byla zrušena a firma spustila nový projekt Explorer, se kterým plánuje najít zařízení, které bude trhu vyhovovat, jako je například LG Wing.

Další vlajkový telefon LG bude možná s čipem Snapdragon 775G

Nový čip Snapdragon 775G překonalo Snapdragon 765G, který je postaven na 6nm výrobním procesu a má více společného se Snapdragon 875 než ostatní čipy střední třídy. Podle všeho nabízí o 40% vyšší výkon CPU a 50% lepší grafický výkon oproti Snapdragon 765G.

Buroň Tomáš

Zavítejte i na další novinky níže