Nokia 8 Sirocco oficiálně: Elegantní bezrámečkový design a duální kamera

Na MWC 2018 se nepředstavil jen Samsung, ale také Nokia představila nový telefon Nokia 8 Sirocco. Jedná se o prémiový telefon, který je vytvořen ze skla a kovu, zahnutý pOLED displej a duální fotoaparát pod značkou Zeiss. HMD si dala obrovskou práci s tímto novým mobilním telefonem, který je kryt nejmodernějším sklíčkem Gorilla Glass 5. […]

Nokia 8

Na MWC 2018 se nepředstavil jen Samsung, ale také Nokia představila nový telefon Nokia 8 Sirocco. Jedná se o prémiový telefon, který je vytvořen ze skla a kovu, zahnutý pOLED displej a duální fotoaparát pod značkou Zeiss.

HMD si dala obrovskou práci s tímto novým mobilním telefonem, který je kryt nejmodernějším sklíčkem Gorilla Glass 5. Nokia 8 Sirocco disponuje ratingem 67 namísto populárním IP68. Nicméně stále je prachu vzdorný a vodě odolný.

Specifikace

Když se podíváme na hardware, tak telefon disponuje čipem Snapdragon 835 a 6GB RAM se 3260 mAh baterií a 128GB interním úložištěm. Nechybí ani rychlé bezdrátové nabíjení. Dále tady máme k dispozici 5.5 palcový 2K pOLED displej.

Nokia 8 Sirocco

Nokia 8 Sirocco

Zadní strana telefonu disponuje duálním fotoaparátem o velikosti 12 MPx a 12 MPx. Selfie kamera je 5MPx. Nokia říká, že výborně fotí v nízkém světle. Uživatel dokáže ovládat různá nastavení, jako je třeba vyvážení bílé, ISO, přehrávání.

Nokia 8 Sirocco bude dostupná od Dubna. Začíná na 749€ bez daně.