Prodeje Android One telefonu vzrostly o 250%

Obrovský nárůst prodejů mobilních telefonu Android One programu. Jedná se o nárůst o 250%. Tyto telefony pak nabízejí 3 lettou záruku na vydávání bezpečnostních aktualizací.
Nokia 9

Google v roce 2014 spustil Android One program a zároveň Android Go v roce 2018. Jde o to, že v Android One programu se výrobce zavazuje, že jeho telefony budou mít tři roky bezpečnostní aktualizace. Zároveň tyto telefony běží na systém Androidu.

Firma mezitím nikdy nezveřejnila, kolik Android One mobilních telefonu se dostalo na trh, ale již teď víme, že během roku 2018 nastal nárůst o 250%. Tento růst je díky telefonum Xiaomi, LG a Motorola a hlavně firmě HMD Global se značkou Nokia, která tyto telefony vydává.

Nokia 9
Nokia 9

Právě pod firmou HMD Global se rodí telefony s čistým Androidem. Firma do telefonu nepřidává nic navíc a to ani u vlajkových telefonu Nokia 9 PureView nebo dalších telefonu střední i nižší třídy. Mluvíme třeba o Nokia 4.2 nebo Nokia 3.2.

Tento růst firma předpokládá i v roce 2019. Zároveň v boji u telefonu nízké třídy se Google postaral o systém Android Go, který je v nabídce pro telefony s méně jak 1GB RAM. Již přes 50% zařízení základní třídy disponuje tímto Androidem.

Nokia 1 Plus
Nokia 1 Plus

Do budoucna budou vznikat různé Go edice nových systému. Vidíme to už na telefonu Nokia 1 Plus, která je poháněna systémem Android Pie (Go Edition).

Zdroj