Vypnout reklamy

Nokia 9, 4.2, 3.2, 1 Plus, 210 oficiálně

Vydáno dne: 24.2.2019

Na MWC 2019 měla společnost HMD Global svou událost, kde představila telefony Nokia 9, 4.2, 3.2, 1 Plus a 210. Obrovské portfolio telefonu.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Právě dnes firma HMD Global představila hned několik mobilních telefonu. Jedná se třeba o dlouho odkládaný Nokia 9, ale s rok starým čipem a následují telefony střední i základní třídy, takže si vybere opravdu každý.

Nokia 9 PureView

První telefon s pěti senzory na zadní straně. Jedná se o první telefon na světě, který disponuje pěti fotoaparáty na zadní straně. Každý pořízený snímek s tímto fotoaparátem je vylepšený HDR technologií. Všech pět fotoaparátů snímá najednou z toho pak vznikne kombinace 12MPx fotografie s vynikajícím dynamickým rozsahem. Nokia 9 PureView je určena pro nadšence focení a proto nabízí i nekomprimovaný formát RAW/DNG a díky Adobe Lightroom je poté můžete upravovat v telefonu. Právě v postprodukci spočívá kouzlo fotografie.

Každá fotografie pořízená telefonem Nokia 9 PureView se vyznačuje vynikajícími detaily a to jak v oblasti slunečního světla, tak i ve tmavém stínů. Díky mapováním hloubky scény je vytvořen bokeh efekt. S výpočetní silou Qualcomm Snapdragon 845 dosáhne telefon vysoké kvality fotografie.

Telefon má 2K pOLED displej s technologií PureDisplay, Qi bezdrátovým nabíjením a čtečkou otisků pod displejem telefonu. Displej je pokryty sklíčkem Gorilla Glass 5 a to jak na přední, tak i zadní straně.

MWC 2019 HMD portfolio
MWC 2019 HMD portfolio

Nokia 4.2

Inovace za dostupnou cenu, to je právě tento telefon. Má skleněné provedení s bez-rámečkovým displejem. Dále je zde duální fotoaparát s umělou inteligencí a Qualcomm Snapdragon Snapdragon 439, 2GB nebo 3GB RAM a systémem Android 9 Pie. Dedikované tlačítko Google Asistenta přináší revoluci v používání telefonu. Duální fotoaparát se 13MPx a 2 MPx senzorem.

Nokia 4.2
Nokia 4.2

Nokia 4.2 je tenká a má 8.4mm tloušťku v kompaktním těle a bez-rámečkovým displejem a výřezem pro přední fotoaparát. Duální fotoaparát v Nokia 4.2 disponují parádními funkcemi pro focení.

Nokia 3.2

Nokia 3.2
Nokia 3.2

Dvoudenní výdrž tohoto telefonu je hlavním prodejním prvkem. Dále s operačním systémem Android 9 Pie a HD+. Telefon nabízí 6.26 palcový displej. Kapacita baterie u Nokia 3.2 bude vyšší, než u ostatních telefonu. Chod telefonu zajišťuje čip Qualcomm Snapdragon 429. Nechybí tlačítko pro Google Asistenta. Jeden senzor na zadní straně se 13MPx a přední selfie 5MPx s podporou odemykání pomocí tváře.

Nokia 1 Plus

Nokia 1 Plus
Nokia 1 Plus

Jedná se o vstupní a základní model společnosti HMD Global. Dorazí se systémem Android 9 Pie (Go Edition). Displej má 5.45 palců a zároveň bude nabízena za dostupnou cenu. Přední fotoaparát s módem Beautify, který se postará o vylepšení selfie fotek. Zadní fotoaparát má 8MPx s automatickým ostřením a LED bleskem.

K dispozici s čipem MT6739 a GPU PowerVR GE8100. Nechybí 1GB RAM.

Nokia 210

Posledním přírůstkem do rodiny Nokia bude klasický tlačítkový telefon. Prohlížení internetu skrz Opera Mini, legendární had nebo dlouhodobá výdrž baterie. Vlastně je to taková klasika, kterou si oblíbí zájmena starší publikum. Vhodný zájmena pouze pro komunikaci s kamarády skrz Facebook, ale hrát hry na tomto telefonu určitě nedoporučujeme.

Příslušenství

Aby toho nebylo málo, tak byly představeny dvě bezdrátové nabíječky. Jedná se o standardní Nokia Wireless Charger a kompaktní přenosná Nokia Portable Wireless Charger. Kompatibilita je s telefony, které umí Qi a to včetně Nokia 9 PureView a Nokia 8 Sirocco.

Bezdrátová nabíječka Nokia Wireless Charger podporuje rychlé nabíjení o výkonu 10W. Vhodné do domácnosti nebo kanceláře. Přenosná nabíječka podporuje USB port ke klasickému nabíjení.

Všechny výše zmíněné telefony jsou zařazeny v programu Android One, což znamená, že tady není žádná nadstavba a jedná se o čistý Android s příslibem, že budou telefony získávat tři roky bezpečnostní aktualizace na měsíční bázi a dva roky aktualizace hlavního jádra operačního systému.

Fotografie z GSMARENA.com

Buroň Tomáš

Populární příspěvky