Vypnout reklamy

Rolovací chytrý telefon od Xiaomi a zatahovací obrazovkou

Společnost Xiaomi si nechala patentovat velmi pokročilý chytrý telefon s obrazovkou na přední i zadní straně. Přední displej lze vysunout do formátu tabletu.

První rolovací telefony na tento způsob se očekává již tento rok. Právě společnost LG oznámila telefon Wing, který je na tento způsob. Oppo již také ukázalo funkční rolovací telefon a to Oppo X 2021. Samsung již ukázal takové telefony na CES 2020, avšak technologie není vyladěná.

Xiaomi podala patent v roce 2019, ale schválen byl pak 29. října 2020 v databázi WIPO. K tomu, abychom se podívali, jak to tedy vypadá, tak máme video, které navrhnul grafický designér Jermaine Smit známý jako Concept Creator.

Rozšíření displeje až o 200%

Jedná se o telefon se dvěma obrazovkami, kde na zadní straně je běžný displej. Otočením telefonu pak můžete používat také flexibilní obrazovku. Na horní straně telefonu je pak klasické fyzické tlačítko díky kterému deaktivujete spořič obrazovky.

Uživatel si také může určit, jak daleko bude displej rozšířen. Displej lze zvětšit až na šířku téměř 200%. Obrazovka pak bude ve velikosti tabletu.

V pouzdře telefonu je pak podpůrný mechanismus, který zajišťuje to, že lze obrazovku rolovat dovnitř a ven bez viditelných záhybů. Můžete tak zároveň za jakýchkoliv okolností vyvíjet tlak na displej a nepoškodí se. Právě tato věc je v patentu hodně vyzdvihnuta, protože bude mít za následek životnost zařízení. V horním rámu je pak umístěna Wi-Fi anténa a GPS.

Není potřeba mít selfie a hlavní kameru zvlášť

Zároveň není potřeba integrovat kameru vpředu i vzadu, protože díky dvojitému displeji budete moci dělat selfie fotky s hlavním fotoaparátem, jelikož displej bude i na zadní straně. Nicméně Xiaomi už jednou mělo dorazit s telefonem, který má dvojitý displej a jedná se o Mi Mix Alpha.

Zdroj

Buroň Tomáš