Samsung Galaxy A8s oficiálně představen

Samsung právě dnes představil svůj první telefon s dírou v displeji, kde je ukryt selfie fotoaparát. Samsung tento displej nazývá Samsung Infinity-O design a vypadá to, že firma porazila Huawei. Avšak dnes i Honor představil Honor View 20, ale není plnohodnotný a na trh se ještě nedostane. Telefon Samsung Galaxy A8s není jen o díře […]

Samsung Galaxy A8s

Samsung právě dnes představil svůj první telefon s dírou v displeji, kde je ukryt selfie fotoaparát. Samsung tento displej nazývá Samsung Infinity-O design a vypadá to, že firma porazila Huawei. Avšak dnes i Honor představil Honor View 20, ale není plnohodnotný a na trh se ještě nedostane.

Telefon Samsung Galaxy A8s není jen o díře v displeji, ale nabízí také silný čip Snapdragon 710 se 6GB nebo 8GB RAM a 128GB interním úložištěm, které lze rozšířit až na 512GB.

Samsung Galaxy A8s

Samsung Galaxy A8s

Selfie fotoaparát a displej

Senzor selfie fotoaparátu má šířku 6.7mm a je umístěn v levém horním rohu v displeji o velikosti 6.4 palců. Rozlišení displeje je 1080 x 2340 px s poměrem stran 19.5:9. Rámeček je poněkud tenký a displej je starý LCD. Samsung chtěl snížit výrobní náklady, a tak displej pochází od firmy BOE, která se zaobírá výrobou těchto LCD.

Samsung Galaxy A8s

Samsung Galaxy A8s

Na zadní straně však nalezneme trojitý fotoaparát, který se skládá z 24MPx hlavního senzoru, 10MPx teleskopického senzoru a třetí hloubkový senzor má 5MPx a clonu f/2.2. Přední selfie fotoaparát má 24MPx se clonou f/2.0. Snímač otisků prstů je taktéž na zadní straně.

Systém a baterie

Telefon disponuje 3400mAh baterií s adaptivním rychlým nabíjením přes USB – C. Telefon bude mít Android 8.1 Oreo a Samsung UI.

Samsung Galaxy A8s

Samsung Galaxy A8s

Telefon bude dostupný v modré, šedé a zelené barvě. Telefon bude v prodeji od 21. prosince v Číně. Stále však nemáme cenu telefonu, ale měla by se pohybovat někde okolo segmentu střední třídy.

Zdroj