Vypnout reklamy
25.8.2019

Samsung Galaxy Note 10+ a jeho první testy

Nový čip Exynos 9825 je prvním, který je vyroben na 7nm EUV procesu. Předchůdce byl na 8nm procesu a jednalo se o čip Exynos 9820. Firma TSMC nabízí také 7nm výrobní proces, ale má jinou technologií DUV.

S EUV procesem se Samsung bude snažit dostat i na 5nm výrobní proces. S telefonem Samsung Galaxy Note 10+ a novým čipem chce Samsung ukázat, jak se změnil výkon oproti předchůdci.

Stále se však jedná o telefon, který je v před-produkčním režimu, takže nejedná se o úplně stejný telefon, který dorazí na pulty obchodů. Avšak jediné co se změní, je software. Zároveň je potřeba poznamenat, že při testech je telefon ve výkonném módu. Neznamená to však to, že telefon dostává nějaké boosty, ale také takto telefon neběží po celý den.

Samsung Galaxy S10 rozebrán
Samsung Galaxy S10 rozebrán

Testy CPU i GPU

V testu Geekbench 4.1 (jedno-jádro) telefon vůbec nestíhal a dosáhl na třetí místo za Apple iPhone XS Max a Samsung Galaxy S10+. Jak je to možné? Je to kvůli neodladěnému softwaru, chlazení nebo něco jiného.

V testu Geekbench 4.1 (vícejádro) se telefon umístil na 5 místě z 5 testovaných. Před telefonem je Apple iPhone XS Max s 11 432 body, poté OnePlus 7 Pro, Galaxy S10+, Huawei P30 Pro a poslední je Note 10+ s 9751 body.

V testu 3D Mark SSE Vulkan je o něco rychlejší, než Galaxy S10+. Místo procesoru dorazilo tedy větší zrychlení v oblasti GPU. OnePlus 7 Pro má však 4833 bodů a Note 10 na druhém místě 4763 bodů avšak Galaxy S10+ má poté 4295 bodů.

Vypadá to tedy, že EUV proces není úplně odladěný a v testech CPU docela ztrácí.

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.