Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S7 Edge – životnost baterie (test)

Server GSMARENA provedla test mobilního telefonu Samsung Galaxy S7 Edge na Android 7.0 Nugát v porovnání s Android 6.0. Všechny testy byly prováděny
Samsung Galaxy S7 Edge

Server GSMARENA provedla test mobilního telefonu Samsung Galaxy S7 Edge na Android 7.0 Nugát v porovnání s Android 6.0. Všechny testy byly prováděny na mezinárodní verzi s Exynos 8890 chipsetem. Nikoliv tedy se Snapdragon 820.

Obrovský propad je u prohlížení internetu na Wi-Fi, kdy se výdrž baterie propadla o plné 3 hodiny. Dostala se tak na hodnotu 10:35h a přiblížila se hodnotě, kterou zvládne Snapdragon 820 chipset na Android 6 Marshmallow.

Android 7 a S7 Edge - prohlížení internetu Wi-Fi

Android 7 a S7 Edge – prohlížení internetu Wi-Fi

Video přehrávání

Propad nastal také u přehrávání videa, kde se rozdíl zvětšil na celých 5 hodin. Samsung Galaxy S7 Edge s Android 6 M dokázal přehrávat video 20 hodin a teď s novým systémem Android 7 dokáže pouze 15 hodin. Proč se tak ale stalo?

Android 7 a S7 Edge - video přehrávání

Android 7 a S7 Edge – video přehrávání

Hovory

Velké plus je u hovorů, kde se výdrž prodloužila o extra 1:45h a to na síti 3G.

Android 7 a S7 Edge - hovory

Android 7 a S7 Edge – hovory

Shrnutí testu

Propad je oproti Android 6 o celých 6,5 hodiny života baterie. Je to docela škoda, když každá vyšší verze Android propaguje lepší správu baterie, každý novou procesor lepší výdrž baterie. Chipsety Snapdragon mají horší výsledky než Exynos chipsety. Jak bude ale vypadat chipset Snapdragon 820, který poběží na Android N. Bude mít také takový propad jako Exynos?