Vypnout reklamy

Samsung nám dává další důvod se těšit na Note 10

Vydáno dne: 15.3.2019

Samsung Galaxy Note 10 je vysoce očekávaný telefon, který dorazí na trh někdy ve druhé polovině roku. Přidává 5G podporu i rychlejší paměti.

Samsung Galaxy S10+ je již teď neuvěřitelné rychlé zařízení, který má silný čip na úrovni PC. Silný jak na papíře, tak i v reálném životě, ale i přesto Samsung pracuje na rychlejších komponentech, které posunout telefon na další úroveň.

A to se stalo s novým Note 10. Poté, co bude mít telefon k dispozici nový typ úložiště, které má 2x vyšší propustnost dat, tak firma se rozhodla o výrobu nových DRAM čipech.

S jistotou také můžeme říct, že telefon bude mít podporu 5G sítě a dorazí s 12GB RAM na podzim tohoto roku. Očekáváme také Galaxy S10 5G verzi s 8GB RAM.

LPDDR4X
LPDDR4X

Rychlejší paměťový čip

Jinými slovy Samsung neodhaluje první 12GB RAM řešení, ale má se jednat o rychlejší paměťový čip. Má být menší než v nynějším telefonu Galaxy S10+ Performance Edition a pravděpodobně i Galaxy Fold. Právě malý paměťový čip s kombinací s malým čipem pro procesor, GPU a další hardware, tak mohou výrobci a hlavně Samsung vyrábět tenčí telefony.

Poptávka po DRAM čipech

Jelikož je Samsung největším dodavatelem paměťových čipů, tak právě tyto čipy uvidíme i v dalších vlajkových telefonech od konkurence Samsungu. Vývoj těchto nových paměťových čipů zase posune toto odvětví dále. Telefony se dostávají na úroveň složitých zařízení, které disponují 5 a více fotoaparáty, mají velké displeje a podporují umělou inteligence a 5G síť.

Je taktéž možné, že právě Galaxy Note 10 bude mít více jak pět kamer.

Zdroj

Buroň Tomáš