Vypnout reklamy

Skládací telefon Galaxy Fold 2 a jeho patenty

Galaxy Fold 2

Patenty Samsung Galaxy Fold 2 s úzkou protáhlou obrazovkou, periskopickým fotoaparátem. Tento skládaný telefon lze otevřít na velikost tabletu 7.2 palců. Samsung vydal také Galaxy Z Flip, což je moderní véčko. Nyní dorazí ve druhé polovině roku s Galaxy Fold 2.

Galaxy Fold je drahý telefon, ale není vodotěsný, protože jsou tady komponenty, které narušují vodotěsnost. Nicméně Samsung má v úmyslu vydat tento skládací telefon, který bude voděodolný.

Dne 13. listopadu 2019 podala firma Samsung patent na elektronické zařízení včetně vodotěsné struktury. Tento patent byl zveřejněn 22. května 2020. Značí to tedy, že Samsung se odhodlal vyrobit vodotěsný skládaný telefon.

Galaxy Fold 2
Galaxy Fold 2

V dokumentaci se uvádí, které části budou upraveny tak, aby bylo zařízení vodotěsné. V konečném důsledku pak stejně záleží, jak moc důležité zůstává krycí číslo IP na prodejní cenu.

Předpokládá se, že zrovna u skládacího telefonu by sice cena šla nahoru, ale zároveň i poptávka.

Galaxy Fold 2
Galaxy Fold 2

Nikdo neví, jestli se obrazovka předního displeje zvětší nebo zmenší a to kvůli ušetření nákladů. Nový telefon Galaxy Fold 2 bude pravděpodobně představen současně s řadou Galaxy Note 20.

Hovořilo se také o tom, že by Galaxy Fold 2 mohl disponovat stylusem. Nicméně to by opět navýšilo cenu telefonu, která je už tak vysoká.

Zdroj