Vypnout reklamy

Skládací telefon od společnosti HP

Skládací telefon od společnost HP možná přespříští rok. Měl by běže na systému Windows 10X, na kterém firma Microsoft pracuje.
HP skládací telefon

Společnost HP se zavázala k technologií pro vývoj skládacího telefon OLED. Právě trh s těmito telefony se neustále rozšiřuje a právě takovýto telefon může být i ve velikosti tabletu.

Krom HP na těchto telefonech pracuje Microsoft, Intel i Dell. HP však vyrábí tiskárny, notebooky nebo dokonce tablety, tak proč by se pouštěl do mobilních telefonu? Již jeden měli a byl to Elite X3 z roku 2016 s Windows 10 Mobile. K telefonu jde připojit monitor, klávesnici nebo myš.

Patent na skládací telefon HP byl podán v únoru 2019 a schválen byl 13. srpna 2020. Patentový telefon představuje stejný mechanismus, jako má Motorola RAZR nebo Samsung Galaxy Z Flip. V LetsGoDigital vytvořili 3D rendery pro ilustraci.

HP skládací telefon
HP skládací telefon

Skládací telefon je OLED displej s dotykovou obrazovkou. Skládací mechanismus bude s roztažitelnou strukturou na základě tlaku. Vhodným materiálem je guma, pěna nebo různé druhy vláken, které jsou připevněny k flexibilnímu displeji.

Společnost HP ještě nemá konečný design, ale na renderu je jeden z nich. Při složení například můžete mít krátký pásek displeje pro notifikace, pokud to bude potřeba nebo ho zcela můžete zavřít. Navíc se skládáním displeje ve formě véčka chráníte displej proti poškrábání.

Možnost používat zařízení v polootevřené poloze (pod úhlem 100 až 210 stupňů).

Určitě bude tento telefon fungovat s aplikací Print Service Plugin, takže pokud máte tiskárnu HP, tak budete mít snadné připojení.

Telefon s OS Windows 10X

HP skládací telefon
HP skládací telefon

Po Elite X3 společnost HP nevydala další telefon z důvodu poklesu Windows Phone. Nicméně firma stále spolupracuje s Microsoftem. Microsoft totiž začne nabízet alternativu Windows 10X, což je dobrá alternativa se dvěma obrazovkami nebo skládacím mechanismem.

Právě takové společnosti jako je HP nebo Intel, tak potřebují, aby probíhala maximální synchronizace se systémem Windows.

Nicméně takový systém se má objevit až v roce 2021 na jaře. Nicméně pandemie COVID-19 může čas uvedení změnit.

Flexibilní telefony možná do budoucna naprosto odsunout tablety na druhou kolej, protože nebudou potřeba. Koupíte si tak skládací telefon a bude fungovat i jako tablet nebo klasický telefon.