Vypnout reklamy

Sony Xperia 1 oficiálně

Sony Xperia 1 / XZ4

Sony Xperia 1 / XZ4 (původně) je evoluce v odvětví prémiových XZ telefonu. Jedná se o první 4K OLED displej s extra výškou poměrem 21:9. Doplněn trojitou kamerou na zadní straně.

Telefon má 6.5 palcový displej pod značkou CinemaWide. Kombinuje styl X1 obrazového zpracování (zapůjčen z prémiových Bravia TV) s kalibrací barev na profesionální úrovní.

Barevné rozhraní
Barevné rozhraní

Displej o velikosti 3840 x 1644px s podporou HDR (BT.2020). Amazon a Netflix disponují obsahem pro 21:9 s HDR podporou a zároveň telefon disponuje vylepšeným zvukem s Dolby Atmos, který vychází ze stereo reproduktorů (sluchátko + spodní reproduktor).

Fotoaparát

Fotoaparát s Creator módem
Fotoaparát s Creator módem

Zadní kamera má tři senzory s 12MPx. Hlavní senzor disponuje clonou f/1.6 s optickým i elektronickým stabilizátorem obrazu a Dual Pixel autofocus. Další dvě kamery jsou určené pro ZOOM a širokoúhlé zobrazení.

Původní automatické ostření objektu bylo odstraněno. Fungovalo to tak, že objekt byl ostřen po dobu na scéně a pokud se vrátil, tak se znovu zaostřil. Nicméně teď se jedná o více profesionální funkci s aplikací Cinema Pro. Nabízí nahrávání při 24fps, barevné profily, editace projektů.

Firma se u telefonu hodně zaměřila na fotoaparát a k dispozici je Creator mód, redukce šumu v RAW a mnohem více zajímavých funkcí.

Výkon

Sony Xperia 1 je poháněna čipem Snapdragon 855 a 6GB RAM. Krom toho nabízí 64GB interní úložiště a 128GB interní úložiště s možností rozšíření na 512GB.

Nechybí ani vylepšení v oblasti her, kde je tady herní mód. Ten následně vytvoří rovnováhu mezi výkonem a výdrži baterie. Můžete taktéž hry nahrávat na video a komentovat skrz 8MPx selfie kameru. V případě, že jste v nějaké hře zaseknutí, tak bez ukončení můžete vyhledat video na YouTube, které to celé rozlouskne. Jedná se o část multitaskingu.

Baterie a odolnost

Telefon běží na baterií s velikostí 3330mAh s novou technologií Battery Care od Sony, která sníží výkon nabíjení zájmena přes noc, aby se baterie nepřehřívala a tím se nesnižoval její výkon.

Certifikace IP68 značí vodě-odolnost a přední i zadní část telefonu je pokryta sklíčkem Gorilla Glass 6. Snímač otisků prstů je na boční straně a tentokrát není v tlačítko „power“, ale má své vlastní.

Sony Xperia 1 dorazí na trh ke konci Jara. Cena i dostupnost budou později zveřejněny.