Android L

Nový systém Android L  přináší design „material design“, nový notifikační systém a zároveň podporu 32bit / 64bit systému. Nechybí ani nové funkce jako je smart lock nebo tap / go. Právě zde se poprvé objevila možnost zapnout úsporný režim a tím prodloužit životnost baterie.

V roce 2017 byl systém Android L (Lollipop) nejpoužívanějším systémem na mobilních telefonech.

Datum vydání: rok 2014

Již 1.2% Android zařízení běží na Android N

Přinášíme shrnutí podílu Android systému na mobilních telefonech. Statistika je rozdělena do několika verzích systému. Největší podíl v této chvíli patří systému Android L . Systém Android 7 a Android 7.1 má celkem 1.2% mobilních telefonu.

Android 5.0 Lollipop

Android 5.0 se objevil taktéž na chytrých televizích na kterých si můžete pouštět veškeré aplikace a prohlížet internet, tak jak jste zvyklí ze svého mobilního telefonu Android. Krom televize se android dostal taktéž do automobilů.

Marshmallow je stále na méně než 5% telefonech

Právě teď je ten čas, kdy Google zveřejňuje údaje o tom, která verze jejich systému je na kolika mobilních telefonech. Jediná verze, která poslední měsíc rostla, tak je právě Marshmallow, který se dostal z 2.3% na 4.6%, takže se dostal na čtvrté místo (pokud půjdeme podle kódového označení).