Android L

Nový systém Android L  přináší design „material design“, nový notifikační systém a zároveň podporu 32bit / 64bit systému. Nechybí ani nové funkce jako je smart lock nebo tap / go. Právě zde se poprvé objevila možnost zapnout úsporný režim a tím prodloužit životnost baterie.

V roce 2017 byl systém Android L (Lollipop) nejpoužívanějším systémem na mobilních telefonech.

Datum vydání: rok 2014

Již 1.2% Android zařízení běží na Android N

Přinášíme shrnutí podílu Android systému na mobilních telefonech. Statistika je rozdělena do několika verzích systému. Největší podíl v této chvíli patří systému Android L . Systém Android 7 a Android 7.1 má celkem 1.2% mobilních telefonu.

Android 5.0 Lollipop

Android 5.0 se objevil taktéž na chytrých televizích na kterých si můžete pouštět veškeré aplikace a prohlížet internet, tak jak jste zvyklí ze svého mobilního telefonu Android. Krom televize se android dostal taktéž do automobilů.

Marshmallow je stále na méně než 5% telefonech

Právě teď je ten čas, kdy Google zveřejňuje údaje o tom, která verze jejich systému je na kolika mobilních telefonech. Jediná verze, která poslední měsíc rostla, tak je právě Marshmallow, který se dostal z 2.3% na 4.6%, takže se dostal na čtvrté místo (pokud půjdeme podle kódového označení).

Android 5.0 na Sony Xperia Z3 v Únoru

Výkonný ředitel Sony řekl, že jeho vlajková loď Xperia Z3 obdrží aktualizaci svého Androidu na verzi 5.0 právě v únoru. Přesné datum nebylo oznámeno. Pokud si dobře pamatujete, tak v říjnu Sony řekla, že celá řada Xperia Z dostane nový Android 5.0.

LG odstartovalo aktualizace na LG G3

Již včera večer se LG rozhodla, že vypustí do Evropy dlouhoočekávanou aktualizaci své vlajkové lodě LG G3. Slyšeli jsme ale, že je vše trošku pomalejší. Navíc v Polsku byly tyto telefony značně limitovány v distribuci minulý měsíc.

Vše, co o novém systému Android 5.0 potřebujete vědět.

Android 5.0 je poslední verze systému, který Google vytvořil. Jedná se o celkovou změnu vzhledu daného systému, kde se google snažil vytvořit systém, který bude mít více barev a tak do života přinese více pozitiva. Víc se dozvíte v naší novince, která se věnuje právě tomuto novému systému.

Android 5.0 na Galaxy S4 – jak bude vypadat?

Máme tady další video, kde můžete vidět systém Android 5.0 na mobilním telefonu Galaxy S4 v praxi. Jedná se tentokrát o novější build, takže některé chybičky či rychlost systému byla opravena. Na první pohled moc změn nevidíme, ale podívejte se na video a posuďte sami.

Uniklý test Android 5.0 na Galaxy S4!

Tento týden samozřejmě Samsung potvrdil, že Android 5.0 bude i na starším modelu Samsung Galaxy S4, jak to bude vypadat? To se dozvíte v dnešní novince. Je mnohem rychlejší, takže konečně nebude zde žádný problém s pomalým načítáním nebo přijímáním hovorů.

Jak vypadá Android L na Samsung Galaxy S5 a LG G3?

Nedávno uniklo video s novým systémem Android L, který běží na mobilním telefonu Samsung Galaxy S5. Android L se má také objevit i na Galaxy S4. Video, jak vše bude vypadat, máte v novince. Krom toho také byly zveřejněné obrázky, jak nový systém bude vypadat na telefonu LG G3.

Voděodolný telefon Nexus 6

Obrovský mobilní telefon, který nemusí sedět každému. Hlavní je, že bude vybaven nejnovější operačním systémem Android 5.0 Lollipop. Veškerá zařízení od Google dostávají aktualizace přednostně a poté ho dostávají jiné mobilní telefony. Můžeme očekávat, že Android 5.0 přijde na ostatní telefony s malinkým zpožděním.

[Google Novinky] Informace kolem ANDROID L

Dnes se má pravděpodobně představit spoustu nových produktů firmy Google. Bude mezi nimi telefon Nexus 6 a Nexus 9. Nexus 9 je 8.9 palcový tablet, který vyrobilo HTC. Tablet je poháněn Nvidia Tegra K1, což je 64 bitový dvojjádrový processor. Více informací ohledně produktů a Android L v novince.

Android L již brzy…

Dnes se máme dozvědět více novinek od firmy Google. Uvidíme jestli budou informace ohledně nového systému Android 5.0 nebo-li Android L. Oficiální název stále není znám a některé spekulace jsou o názvu lollipop – lízátko, ovšem jedná se o neověřené informace. Na název si asi musíme počkat do jeho uvedení. V novince jsme si pro vás […]

Android L umožní šifrování již ve výchozím nastavení

Nová verze systému Android L bude dostupná někdy ke konci roku. Pravděpodobně konec října nebo listopad. Konečně ale bude nový systém Android L šifrovat uživatelská data a tak pro různé instituce bude velmi obtížné se k datům dostat. Zvýší se ochranna osobních údajů. Android systém je neustále kritizován za malou bezpečnost, ale tímto systémem se […]