Vypnout reklamy

K dispozici již máme render nového telefonu Samsung Galaxy Fold, který se má objevit již dnes v San Francisku. Samsung nám dávkuje informace pomalu.

20.2.2019

Toto může být první skládací Samsung telefon

Už za pár hodin započne představení nových telefonu Samsung a krom telefonu se představí i bezdrátová sluchátka Galaxy Buds nebo chytré hodinky Galaxy Watch Active.

My máme k dispozici zajímavou fotografií, která ukazuje Galaxy Fold a jeho novou generaci displeje Infinity Flex Displej. Tento displej bude mít velikost 7.3 palců po úplném otevření a pokud bude telefon v zavřeném stavu s jedním displejem, tak bude mít velikost 4.8 palců.

Samsung bude mít v tomto skládacím telefonu výřez pro selfie fotoaparát a další senzory. Nicméně jedná se o celkem neobvyklý výřez, jak můžete vidět na fotografií.

Stejně jako prototyp 5G chytrého telefonu Samsung, který byl ukázán v prosinci minulého roku, tak Galaxy Fold bude disponovat širokým výřezem s odděleným sklíčkem.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Fotoaparát

Detaily telefonu zůstávají stále utajené. Je pravděpodobné, že Galaxy Fold si vypůjčí kamery z Galaxy S10+. Přední fotoaparát tak bude mít 10MPx senzor a druhý senzor 8MPx bude pro bokeh efekt (rozmazané pozadí / hloubkový senzor).

Zadní strana bude opatřena trojitým fotoaparátem. Na renderech výše nelze zadní část telefonu vidět. Avšak podle všeho má mít 12MPx senzor, 16MPx senzor pro širokoúhlý záběr a 12MPx senzor teleskopický s 3x optickým ZOOM.

Telefon bude poháněn silným čipem Snapdragon 855 a je možné, že obdrží 12GB RAM a 1TB interní úložiště. Zároveň nechybí 4400mAh baterie, Android 9 Pie, Samsung One UI, Bluetooth 5.0, NFC, podpora 4G LTE.

Zdroj

Buroň Tomáš