Vypnout reklamy

#10 Souhrn týdne

Vydáno dne: 19.10.2019

Týdenní souhrn android novinek je opět tady. K dispozici máme informace o novém čipu Kirin 1000 nebo informace, že Samsung musel uzavřít továrnu v Číně.

Tento týden se představil telefone OnePlus 7T, který dorazil na trh. Krom toho se blíží pravděpodobně obchodní dohoda mezi Čínou a US a tím pádem se možná Huawei dočká zvolnění v omezení využívání US technologií.

Chytrý telefon, který dorazí příští rok a jmenuje se Galaxy S11, tak podle patentu bude mít i spektrometr. Nechybělo ani oznámení nového herního telefonu Xiaomi Black Shark 2 Pro.

Podívali jsme se na nově chystaný čip Kirin 1000, který je dokonce vyroben na 5nm procesu, což znamená, že firma předběhne Qualcomm a Exynos čip na 7nm+ EUV procesu.

WhatsApp zároveň zavádí možnost samo destruktivních zpráv. Takže nastavíte, že třeba po 30 minutách zpráva zmizí.

Dorazila i smutná zpráva, že firma Samsung musel uzavřít továrnu v Číně, jelikož zde klesá odbyt. Když Samsung vstupoval na trh, tak měl 30% podíl na trhu v Číně a teď má méně jak 1%.

Nokia 7.2 dorazila na český trh, kde si ho můžete zakoupit. Instagram spouští novou aplikaci Threads, kde budete mít jenom ty nejbližší kamarády.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš