Vypnout reklamy

Asus Zenfone 6 oficiálně

Nový mobilní telefon Asus Zenfone 6 oficiálně představen. Telefon, který nabídne high-end čip a unikátní odklápěcí kameru pro selfie fotky i klasické.
Asus Zenfone 6

Nový mobilní telefon Asus Zenfone 6 je navržen tak, aby uživateli dal vše, co potřebuje. Telefon za 500€ a nabídne opravdu hodně. To je nový Asus Zenfone 6.

Mobilní telefon nebude širší než 75mm, takže se bude komfortně ovládat. Velikost obrazovky je 6.4 palců a není zde žádný výřez či díra v displeji.

Místo toho je tady odkrývací kamera, kde se fotoaparát jednoduše překlopí a můžete se začít fotit selfie. Případně pokud chcete fotit standardní fotky, tak fotoaparát necháte na zadní straně. K dispozici jsou dva senzory a to je 48MPx Sony IMX586 a 13MPx pro širokoúhlé zobrazení 125 stupňů.

Asus Zenfone 6 fotoaparát
Asus Zenfone 6 fotoaparát

Fotoaparát dokáže nahrávat ve 4K při 60fps. Má také elektronickou stabilizaci obrazu a to i v selfie módu. Rotační mechanizmus kamery dovoluje fotit panoramata automaticky nebo využít snímání. Asus taktéž vynalezl vylepšený HDR+ mód a noční mód.

Displej telefonu

Asus Zenfone 6 displej
Asus Zenfone 6 displej

Co se týče obrazovky, tak je tady 6.4 palcová obrazovka LCD, která pokrývá 92% přední části a nabízí jas 600 nitů s podporou DCI-P3. Asus použil i tohoto vlajkového telefonu klasický snímač otisků na zadní straně namísto v displeji.

Tento rok nemáme žádný mode „Z“, je zde pouze telefon Asus Zenfone 6 s čipem Snapdragon 855, 8GB RAM a 256GB interním úložištěm. Úložiště je taktéž postaveno na UFS 2.1 technologií a nikoliv na UFS 3.0 jak u OnePlus 7. Jsou zde dva sloty a to je jak pro SIM a microSD. Nejedná se o žádný hybridní slot.

Asus Zenfone 6 má skvělé audio, které je certifikované pro Hi-Res Audio. Telefon disponuje 3.5mm audio jackem a pokud budete mít sluchátka bezdrátová, tak si budete moci užít kvalitu aptX HD.

Velká baterie

Asus Zenfone 6 s 5000mAh
Asus Zenfone 6 s 5000mAh

Po pozitivní odezvě série MAX chtěla firma Asus takto velkou baterií i v Zenfone 6. Telefon tak má obrovskou 5000mAh baterií, avšak dokážete ji nabíjet výkonem 18W, avšak díky kapacitě baterie nabíjí konstantně delší dobu, takže to znamená, že nabít 3300mAh by trvalo méně jak hodinu a stejně by nabíječka nabila s výkonem 27W do plna baterií 3300mAh.

Baterie zároveň bude mít delší životnost po několika nabitích. Bezdrátové nabíjení tady není.

Software

ZenUI 6 bylo kompletně předěláno a vypadá jako původní Android 9 Pie v základu. Avšak i tak jsou zde různá vylepšení společnosti Asus a zároveň firma slíbila, že je její prioritou telefon aktualizovat na Android 10 Q co nejdříve. Zenfone 6 bude dostávat minimálně 2 roky bezpečnostní aktualizace.

Přední strana telefonu je pokryta novým sklíčkem Gorilla Glass 6 to vše v rámečku hliníkovém rámečku 6000-série.

Mechanizmus odklápěcí kamery byl testován na 100 000x, což je 28 selfie fotek po dobu 5 let. Zároveň pokud vám telefon upadne, tak se automaticky zaklopí.

Asus odklápěcí mechanizmus fotoaparátu
Asus odklápěcí mechanizmus fotoaparátu

Asus Zenfone 6 se bude v EU prodávat za 500€ a v obchodech se objeví 23. května.