30% chytrých telefonu vyrobené v posledním čtvrtletí 2019 bude mít akcelerátor AI

S novým čipem A12 Bionic SoC s iOS 12 a ARKit 2, a dále s Kirin 980 s dvěma procesními jednotkami, které se starají o neuronovou síť pro vylepšení AI. Můžeme vidět 30% mobilních telefonu v posledním čtvrtletí, které jsou poháněny po hardwarové stránce s jednotkami po vylepšení umělé
Umělá inteligence v telefonech

S novým čipem A12 Bionic SoC s iOS 12 a ARKit 2, a dále s Kirin 980 s dvěma procesními jednotkami, které se starají o neuronovou síť pro vylepšení AI. Můžeme vidět 30% mobilních telefonu v posledním čtvrtletí, které jsou poháněny po hardwarové stránce s jednotkami po vylepšení umělé inteligence.

Vydaná zpráva říká, že hardwarová akcelerace, jaké mají čipy Apple A12 a Kirin 980, tak jsou ve větší míře umístěny v telefonech posledního čtvrtletí roku 2019. Akcelerátory na softwarovém základu, které jsou postaveny na výkonu GPU a DSP, budou ustupovat.

Umělá inteligence

Umělá inteligence

Zpráva také informuje, že AI je využívaná u většiny chytrých telefonu právě pro rozpoznávání obličeje a zpracování fotografií, které pořídíte s telefonem.

Rozmazané pozadí za pomoci AI

Některé funkce AI zase dokážou zvládnout rozmazat pozadí v post-processing (ve chvíli, kdy je fotografie pořízena, tak se dělají úkony, pro vylepšení fotografie). Výrobci tak nemusí používat dva senzory, kde druhý senzor dokáže snímat hloubku. Vše dělají softwarově, což není tak přesné, jako za pomoci hardwaru.

Rozšířená realita potřebuje AI

Nicméně rozšiřuje se využití rozšířené reality, která potřebuje funkcionalitu AI (umělé inteligence).

Nový čip Kirin 980 bude umístěn do telefonu Huawei Mate 20 a Huawei Mate 20 Pro. Nový čip je postaven na 7nm výrobním procesu.

Zdroj