Vypnout reklamy

Finanční výsledky firmy Samsung. Růst i přes problémy Note7.

I když rok 2016 nebyl pro Samsung příliš dobrý, tedy alespoň jeho druhá polovina, tak i přesto dokázali udržet dobrý výsledek. Note 7 byl sice fiasko, které dokázalo utopit spoustu firemních peněz, ale na druhou stranu to nebylo tak zlé pro celou firmu. Tady jde vidět, co si daná firma může dovolit a jak velké […]

Samsung Galaxy Note 8

I když rok 2016 nebyl pro Samsung příliš dobrý, tedy alespoň jeho druhá polovina, tak i přesto dokázali udržet dobrý výsledek. Note 7 byl sice fiasko, které dokázalo utopit spoustu firemních peněz, ale na druhou stranu to nebylo tak zlé pro celou firmu. Tady jde vidět, co si daná firma může dovolit a jak velké rezervy udržuje v případě problémů.

IT a mobilní divize měli konsolidovanou tržbu 18,8 miliard dolarů a operativní zisk 2 miliardy dolarů za poslední 4. čtvrtletí roku 2016.

Prodeje Samsung za poslední 3 roky (horní část). Operativní zisk(dolní část). Právě IM je IT a Mobilní divize. FY = roční

Prodeje Samsung za poslední 3 roky (horní část).
Operativní zisk(dolní část).
Právě IM je IT a Mobilní divize. FY = roční

Poslední kvartál zvýšil poptávku po chytrých telefonech a tabletech. Jelikož se jednalo o vánoční sezónu, tak je to samozřejmostí. Samsung si neustále udržuje vysoké prodejní čísla u svých vlajkových telefonu  Galaxy S7 a S7 edge a zlepšil také ziskovost v oblasti středního segmentu.

Samsung Galaxy S8 přijde sice později, ale s novými funkcemi

Uvidíme, jak se bude Samsungu dařit v první polovině roku 2017, protože jeho vlajkový telefon přijde na trh někdy okolo 21. dubna a LG G6 již na začátku března.

Samsung se bude víceméně soustředit na implementaci vylepšení pro nové prémiové telefony. Proto Samsung Galaxy S8 nebude mít fyzické „home tlačítko“, větší displej, který pokryje 90% přední části mobilu a nebude chybět ani Bixby asistent.

Dále se společnost rozhodla konkurovat i ve střední třídě s tím, že Galaxy A5 (2017) a Galaxy A3 (2017) budou vodě-odolné a se snímačem otisků prstů.