Vypnout reklamy

Huawei P40 Lite oficiálně

Vydáno dne: 25.3.2020

Huawei P40 Lite oficiálně k dispozici od zítřejšího dne. Objeví se tedy na pultech českých obchodů za cenu 6499,- Kč.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Nový mobilní telefon od společnosti Huawei míří do prodeje. Jedná se o Huawei P40 Lite, který zítra bude již v prodeji.

Telefon je k dispozici s čipem Kirin 810. Nejedná se tedy o čip vlajkového telefonu, ale o čip střední třídy, čemuž odpovídá tento Huawei P40 Lite.

Telefon je však navržen hlavně pro mladé, takže se soustředí na fotoaparát, který je vybaven čtyřmi senzory a umělou inteligencí.

Huawei P40 Lite
Huawei P40 Lite

Hlavní fotoaparát má rozlišení 48MPx a podporuje nejnovější technologií Huawei Multi-frame Fusion, která přináší úžasné barvy spojením několika snímku. Dále je tady ultraširokoúhlý objektiv s rozlišením 8MPx a zorným polem 120 stupňů. Je ideální pro fotografie na šířku. Makro objektiv zase dokáže zachycovat objekty ze vzdálenosti 4cm. Systém fotoaparátů také disponuje objektivem pro bokeh efekt ve spolupráci s umělou inteligencí.

Fotoaparáty podporují režim super night, který umožňuje pořizovat skvělé noční fotografie.

Co se týče výkonu, tak o ten se stará Kirin 810

Kirin 810 je čip vyroben na 7nm procesu má o 50% vyšší hustotu tranzistorů, než na 8nm procesu. Tím je velkou výhodou o 20% nižší spotřeba energie s vysokým výkonném. Zároveň s umělou inteligencí na úrovní CPU je vše plánováno tak, aby nebyla energie zbytečně využívána. Je zde také GPu jednotka Mali-G52 MP6, která zvládne vypočítat ty nejnáročnější grafické detaily.

Samozřejmostí je podpora GPU Turbo pro ještě lepší odezvu.

Co se týče kapacity RAM, tak zde je 6GB, což by mělo stačit i na náročnější mobilní hry nebo editace videí přímo z mobilního telefonu.

Baterie je tady o kapacitě 4200mAh se super nabíječkou 40W, kdy se dokáže baterie nabít na 70% za pouhých 30 minut.

Selfie? Prostě paráda

Huawei P40 Lite se chlubí opravdu špičkovým displejem. Přední kamera je umístěna v displeji v horním levém rohu 6.4 palcového displeje. Displej pokrývá 90,6% celkové plochy a je dodávána systémem Super Night Selfie 2.0, což umožňuje dělat ohromující selfie za dobrých světelných podmínek.

Telefon běží na systému Android 10 (HMS) a EMUI 10. Cena tohoto telefonu se pohybuje okolo 6499,- Kč.

Buroň Tomáš

Zavítejte i na další novinky níže