Vypnout reklamy

Huawei P50 použije Kirin 9000 čipy a Samsung s LG OLED displeji

Vydáno dne: 16.1.2021

Huawei P50 použije čip Kirin 9000 a Samsung a LG vyrobí pro tyto telefony OLED displeje. Firma Huawei spolupracuje s Huawei od roku 2019.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Huawei již přesouvá svou pozornost na telefon Huawei P50 a to i přes veškeré zákazy ze strany US, kdy Huawei nesmí vyrábět vlastní čipy Kirin. Nový telefon má přitom dorazit v první polovině roku 2021.

Huawie P50 pravděpodobně dorazí na přelomu března / dubna. Samsung a LG již dodávaly displeje OLED pro nové modely této značky. Samsung Display má licenci a partnerství s Huawei od října předminulého roku a LG taktéž.

Huawei P50 nabídne Kirin 9000 čip designován v HiSilicon divizi a vyroben v TSMC. Huawei tyto čipy má, ale v omezeném množství. Ještě před zákazem se snažila firma předzásobit. Telefony Honor tyto čipy nevyužívají, takže více zůstalo pro telefony Huawei.

Jako náhrada za Kirin čipy se pak nabízí Qualcomm a MediaTek. Obě společnosti získali potřebnou licenci k tomu, aby mohli společnosti čipy dodávat. Huawei se tak nemusí obávat, že by neměl čipy do svých telefonu.

Nicméně Huawei se podařilo dohnat Samsung co se do počtu vlajkových telefonu týče. Prodeje společnosti vystoupaly na 44 miliónu v roce 019 a u Samsungu to bylo 45 miliónu.

Zdroj

Buroň Tomáš

Populární příspěvky