Vypnout reklamy

Pixel 4 a Pixel 4 XL oficiálně

Vydáno dne: 16.10.2019

Google Pixel 4 telefony byly oficiálně představeny. Máme k dispozici veškeré informace o telefonu, které by vás mohly před koupi zajímat.

K dispozici máme tedy nejnovější informace ohledně představeného telefonu Google Pixel 4, který vyšel včera odpoledne našeho času.

Telefon disponuje 90Hz OLED displejem, což je skvělé. Oba vlajkové telefony dorazí ke konci roku a mají reprezentovat dokonalý Android telefon.

Vlastně velikost obrazovky je to jediné, co se odlišuje od sebe navzájem u těchto telefonu. Google Pixel 4 má 5.7 palcový OLED displej s rozlišením 1080p+ a XL model disponuje větším 6.3 palcovým displejem s QHD+ rozlišením. Oba mají poměr stran 19:9 a není zde žádný výřez.

Displej má obnovovací frekvenci 90Hz, tedy pokud si ji zapnete. K tomu, aby se šetřila baterie, tak se telefon přepne do režimu 60Hz – to se stane ve chvíli, kdy se nic zajímavého neděje. Displej také podporuje HDR a Always On mód. K dispozici je nový Ambient EQ, aby byly barvy na displeji vyobrazeny reálně a s co nejlepším uživatelským dojmem.

Fotoaparát

Pixel 4 - oranžová barva
Pixel 4 – oranžová barva

Nový telefon Pixel 4 XL nabízí stejnou kameru, jako jeho menší verze. Hlavní senzor má 12MPx rozlišení s Dual Pixel automatickým ostřením. Tato kamera pak má optickou a elektronickou stabilizaci a docela širokou clonu f/1.7. Avšak na kvalitu fotek bude mít největší efekt nové jádro pro AI a to je Neural Core a k tomu nový algoritmus Google.

Nový Pixel Neural Core, tedy aplikace kamery dokáže renderovat HDR+ v reálném čase. Dále ovládání Dual Exposure vám dává možnost manuálně ovládat stíny a další prvky na scéně. Telefon si hravě poradí i v temných prostředích.

Pixel 4 - bílá barva

Teleskopická kamera je pro Pixel naprosto nová a nabízí 16MPx rozlišení s optickým i elektrickým stabilizátorem obrazu. Dále nechybí ani zlepšení v délce ZOOM. Druhá kamera se pak postará o bokeh efekt.

Hlavní videokamera má podporu 4K 30fps nahrávání při 120fps slow-motion módu na 1080p. Telefony Pixel nikdy neměli tak skvělou kvalitu videí.

Pixel - kamera
Pixel – kamera

Telefony Pixel 4 nemají širokoúhlou kameru, i když Pixel 3 telefony ji mají.

Selfie kamera Pixel 4 telefonu je 8Mpx. Co ji dělá speciální, tak je 3D hloubkový senzor, který je využitý pro odemykání pomocí tváře + bokeh efekt při selfie fotkách.

Dále hardware telefonu

Google Pixel 4 - černá barva
Google Pixel 4 – černá barva

Co se týče hardwaru, tak je tady Soli radar. Jedná se o radar, který je mnohem lepší, než klasický optický systém. Je přesnější, když přijde na ovládání gesty. V některých státech však byla tato funkce zakázána.

S ovládáním gesty můžete například otevírat notifikace nebo měnit skladby ve Spotify. Nechybí ani Active Edge, tedy citlivý rámeček pro ovládání.

Baterie

Co se týče baterie, tak Pixel 4 obdrží 2800mAh a Pixel 4 XL 3700mAh. Oba telefony dostanou 18W rychlou nabíječku.

Telefony mají čip Snapdragon 855 (nikoliv plus variantu) a 6GB RAM. Základní model nabídne 64GB interní úložiště a vylepšená verze má 128GB.

Není zde prostor pro microSD kartu nebo jakoukoliv jinou kartu. Máte zde možnost využít mít v telefonu nano-SIM + eSIM.

Telefon je pokryt sklíčkem a dorazí ve třech barvách: černá, bílá a oranžová. Nicméně čtverec na zadní straně, kde je kamera, tak ten zůstane vždy černý.

Telefon je certifikován pro IP68 a je tedy vodě-odolný. Do Evropy zavítají 28. října.

Cena základního modelu Pixel 4 začíná na 800$, tedy okolo 16 000,- Kč a větší verze Pixel 4 XL je za 900$, tedy o 2000,- Kč výše.

Další zajímavé příspěvky
Google vysvětluje, jak funguje funkce live HDR+
Google HDR Plus

Google Pixel 4 a Pixel 4a s Live HDR+ . Google vysvětluje, jak taková funkce funguje. K dispozici fotografie k Přečíst si více

Pixel 4 Face Unlock již není bezpečnostním problémem
Google Pixel 4A

Pixel 4 Face Unlock již není bezpečnostním rizikem, jelikož Google vydal aktualizaci, která tento problém řeší. Po dlouhé době je Přečíst si více

Pojďme se podívat na svět očima systému Soli Radar od Google
Google Pixel 4a

Pojďme se podívat očima telefonu, jak funguje projekt Soli Radar, který má za úkol vás snímat a ovládat tak telefon Přečíst si více

Google přinese 4K@60fps na Pixel telefony
Google Pixel 4

Google má funkci 4K@60fps a to na telefonech Pixel. Nicméně jeden telefon tohle nezvládne, ale máme zde výpis, které ano.