Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S10 Oficiálně

Vydáno dne: 21.2.2019

Nové vlajkové telefony Samsung Galaxy S10, S10+ a S10e jsou oficiálně představeny. Tyto telefony nabízejí nesmírný výkon, ale jsou mezi nimi i velké rozdíly.

Včera byl konečně představen nový vlajkový telefon společnosti Samsung. Jedná se o telefon Samsung Galaxy S10+, Galaxy S10, Galaxy S10e. Ohledně Samsung Galaxy Fold budeme mít zvláštní článek, jelikož se stále neví, kdy bude tento telefon dostupný v ČR a za jakou cenu.

Pokud si telefon Samsung Galaxy S10 před-objednáte, tak k němu obdržíte zdarma sluchátka Galaxy Buds. Takže naše informace nebyly tak zcela scestné. Galaxy Buds stojí jinak 3999,- Kč, takže s dárkem vychází cena telefonu naprosto jinak.

Samsung Galaxy S10 - infografika
Samsung Galaxy S10 – infografika

Samsung oslavuje desáté výročí série Galaxy S. Tento telefon je navržen pro prémiové zákazníky, kteří kladou důraz na výkon. U Samsung Galaxy S10+ potěší zejména spotřebitele, kteří kladou na důraz funkcí. Tento telefon je totiž na úplně nový úrovni a to jak v oblasti fotoaparátu až po výkonu. Samsung Galaxy S10e je zase pro ty, kteří chtějí prémiový výkon, ale zase nepotřebují až tolik funkcí.

Dynamický AMOLED

Telefony Samsung Galaxy S10 přicházejí se skvělým AMOLED displejem a fotoaparátem nové generace. Je zde celosvětově uznávaný dynamický AMOLED displej s certifikací HDR10+, který zobrazí digitální obraz v naprosto věrohodných barvách. V reálu se to projeví tak, že uvidíte více barevných odstínů. Certifikace displeje zaručuje zářivé jasné podání barev v nejlepším kontrasním poměru. Opět v reálném provedení to znamená hlubší černou a jasnější bílou barvu. V testech tento displej dosáhl maximálního jasu až 1200 nitů.

Samsung Galaxy S10 - infografika
Samsung Galaxy S10 – infografika

Jelikož má displej vysoký jas, tak i na přímém slunci nebude problém na telefonu pozorovat filmy, youtube videa a cokoliv jiného. S technologií Eye Comfort přichází certifikace TUV Rheinlad. Funkce dokáže omezit množství modrého svĚtla tak, aby nebyla ovlivněna kvalita obrazu.

AMOLED displej přichází s první vystavěnou ultrazvukovou čtečkou otisků prstů a dokáže tak naskenovat 3D reliéf na bříšku vašeho prstu. Znamená to přesnější, bezpečnější a rychlejší zpracování oproti klasickému optickému senzoru, který skenuje ve 2D.

Nicméně optický senzor je u telefonu Galaxy S10e na boční straně na tlačítku. Ultrazvuková čtečka otisků prstu je jen u Galaxy S10 a Galaxy S10+.

Fotoaparát

Samsung Galaxy S10 - infografika
Samsung Galaxy S10 – infografika

Nová generace fotoaparátu v telefonech Samsung Galaxy S10 je tady. Samsung představuje novou technologií s pokročilou inteligencí.

K dispozici je ultra-širokoúhlý objektiv se záběrem 123 stupňů, což je stupeň zorného úhlu lidského oka. Zachytíte tak vše, co vidíte. Díky objektivu zachytíte celou scénu.

Superstabilní videonahrávky ve vysoké kvalitě právě díky vysoké stabilizaci a nové digitální technologií, která dokáže stabilizovat nahrávku. Je naprosto jedno, jestli se na koncertu oddáváte tanci, protože telefon dokáže vše stabilizovat tak, aby bylo vśe viditelné. Právě funkce Super Steady vám umožní zachytit každý okamžik. Na přední i zadní fotoaparát můžete nahrávat ve kvalitě UHD a jakožto první zařízení dává možnost natáčet v HDR10+.

Fotoaparát je s podporou umělé inteligence. Právě díky jednotce NPU dokážete získat snímky profesionální kvality. Právě funkce optimalizace scény dokáže rozpoznat a přesněji zpracovat mnohem větší počet scén. Funkce Shot Suggestion navíc poskytuje automatická doporučení, které se týkají kompozice záběru.

Lepší a vyšší výkon

Samsung Galaxy S10 má špičkový hardware a software, který je vyvinut na základě strojového učení. Namáhat se nemusíte, protože telefon udělá vše za vás. Je zde nová podpora technologie pro sdílení nabíjení s jinými zařízeními. Nechybí ani inteligentní Wi-Fi 6.

Bezdrátové nabíjení Wireless PowerShare umožňuje nabít jakékoliv zařízení s certifikací Qi. Jedná se o první zařízení ve svém oboru, které dokáže nabíjet ostatní telefony.

Je zde čip Snapdragon 855 (pro US trh) nebo Exynos 9820 (pro EU trh)

Výkon telefonu je založeny na softwaru umělé inteligence a automaticky optimalizuje využití baterie, CPU, RAM a teplotu zařízení. Jak zařízení používáte, tak se i zařízení neustále učí. Následně se jednotlivé aplikace, které často používáte, spouštějí rychleji.

Inteligentní Wi-Fi je zase chytrá v tom, že bez přerušení přepíná mezi Wi-Fi a LTE v případě, pokud ztratíte signál. Je zde podpora Wi-Fi 6 generace.

Bixby Routines je inteligentní nástroj, který automatizuje všechny vaše každodenní úkony. Usnadní vám život jako je jízda nebo funkce před spaním. Telefon se přizpůsobí vaším zvyklostem, které vykonáváte každý den a většinou ve stejnou hodinu.

Hraní her je na Galaxy S10 jako dělané. Software optimalizuje herní výkon a zároveň vám poskytne prostorový zvuk Dolby Atmos. Telefon navíc je chlazen jiným způsobem, kde je výparníková komora a tím je zaručeno, že telefon zůstané chladný i pro ty nejnáročnější hry.

O bezpečnost se stará platforma Samsung Knox, která splňuje veškeré požadavky obranného průmyslu.

Cena

  • Galaxy S10+ 1 TB Ceramic černá, Ceramic bílá 41 999 Kč
  • Galaxy S10+ 512 GB Ceramic černá, Ceramic bílá 32 499 Kč
  • Galaxy S10+ 128 GB černá, bílá, zelená 25 999 Kč
  • Galaxy S10 512 GB černá, bílá, zelená 29 999 Kč
  • Galaxy S10 128 GB černá, bílá, zelená 23 499 Kč
  • Galaxy S10e 128 GB černá, bílá, zelená, žlutá 19 499 Kč

Telefony budou dostupné od 8. března na trhu. Do té doby je můžete před-objednat.

Buroň Tomáš