Android M

Nový systém Android M přidával vývojářům aplikovat snímač otisků prstů a připojení přes USB-C. Vlastně od tohoto roku začala éra odstraňování 3.5mm jacku.

Telefon s tímto systémem měl lepší výdrž baterie, hezčí design rozhraní a zároveň lepší výkon.

Datum vydání: rok 2015

Jak se dařilo systému Android v Dubnu?

Google opět zveřejnil informaci o tom, jak se daří systému Android. Náš server nezveřejňuje tyto statistiky každý měsíc, protože se moc od předešlého neliší, ale tím, jak se vydávají nové telefony v prvním pololetí tohoto roku, tak se podíl Android Oreo zvýšil.

Již 1.2% Android zařízení běží na Android N

Přinášíme shrnutí podílu Android systému na mobilních telefonech. Statistika je rozdělena do několika verzích systému. Největší podíl v této chvíli patří systému Android L . Systém Android 7 a Android 7.1 má celkem 1.2% mobilních telefonu.

Android 6.0

Systém Android 6.0 je tady již nějakou dobu a jeho nástupce Android 7.0 se teprve chystá, ale již také bude na mobilních telefonech v záři roku 2016. Jako první telefon s Android 7.0 bude LG V20.

Galaxy Note 4 dostává aktualizaci v Evropě

Samsung Galaxy Note 4 bylo tak trochu zapomenuto. Jedná se o zařízení, které je většinou ignorováno, co se týče aktualizací a všeho okolo. Většina uživatelů Galaxy Note 4 si jen mohlo nechat zdát o tom, že by dostali nový Android 6.0.

2016 Galaxy A Série poběží na Android 6

Nový telefon střední třídy poběží nově na Android 6.0. Bylo velké zklamání, že měsíc po vydání nového systému výrobci neumístili do svých telefonu nejnovější verzi systému. Většinou o řád níž, než je jejich vlajkový telefon. Teď je však vše jinak.

Android 6.0 globálně pro Samsung Galaxy S5

Poté co byl Android 6.0 vydán v jižní Korei, Trinidad @ Tobago a Sprint verze Galaxy S5, tak teď zamíří globálně na modely S5 (SM-G900F). Tato verze je právě rozšířená v Evropě, Latinské Ameriky a několika státech v Asii.

Marshmallow je stále na méně než 5% telefonech

Právě teď je ten čas, kdy Google zveřejňuje údaje o tom, která verze jejich systému je na kolika mobilních telefonech. Jediná verze, která poslední měsíc rostla, tak je právě Marshmallow, který se dostal z 2.3% na 4.6%, takže se dostal na čtvrté místo (pokud půjdeme podle kódového označení).