Vypnout reklamy

Xiaomi bude mít skládací telefon podobný Huawei Mate Xs

Xiaomi skládaný telefon

Xiaomi má patentovaný nový design telefonu, kterým je skládaný a podle všeho se má na trhu objevit ve druhé polovině roku 2020, tedy v době, kdy dorazí Samsung i Huawei s druhou verzí skládaného telefonu.

Nicméně podle patentovaných designu má telefon hodně společného právě s Huawei Mate Xs. Patent byl zveřejněn 5. června 2020 a obsahuje celkem 19 obrázků. My jsme vybrali jen pár z nich.

Jedná se o telefon s flexibilním displejem, který má podobné rozměry, jako běžný chytrý telefon. Po rozložení má extra velký zobrazovací povrch, který se dá srovnat právě s telefonem Mate Xs.

Xiaomi skládaný telefon
Xiaomi skládaný telefon

Přední část telefonu je téměř bez okrajů a na pravé straně lze vidět jeden úzký okraj. Obrazovka je pak upevněna k druhé za pomocí klikového systému. Stisknutím tlačítka mechanismus uvolníte a část zadní obrazovky lze sklopit.

Greggles TV nedávno zveřejnil rozhovor s Ross Young, což je generální ředitel společnosti Display Supply Chain Consultans a vyjádřil tak očekávání trhu s chytrými telefony pro druhou polovinu roku.

Nicméně skládané telefony jsou v dnešní době stále poměrně drahé, což by se ale časem mělo změnit a součástky by se tak mohly pomalu zlevňovat. Vše však záleží na tom, jak budou telefony populární.

Zdroj