Vypnout reklamy

Xiaomi Mi 9 a specifikace telefonu

Již jsme slyšeli o tom, že nová Mi 9 má mít tři senzory fotoaparátu na zadní straně a díky dalšímu úniku informací víme, jaké budou specifikace mobilního telefonu. Začněme s kamerovým systémem na zadní straně, kde je trojitá kamera. Hlavní senzor disponuje 48Mpx (senzor IMX586 od Sony) a vedle je 12MPx senzor a další 3D […]

Xiaomi

Již jsme slyšeli o tom, že nová Mi 9 má mít tři senzory fotoaparátu na zadní straně a díky dalšímu úniku informací víme, jaké budou specifikace mobilního telefonu.

Začněme s kamerovým systémem na zadní straně, kde je trojitá kamera. Hlavní senzor disponuje 48Mpx (senzor IMX586 od Sony) a vedle je 12MPx senzor a další 3D TOF kamera.

Velikost displeje Mi 9 je 6.4 palců s poměrem 19:9 FHD+ AMOLED displejem a výřezem ve tvaru kapky. Nechybí ani 24MPx selfie kamera se senzorem Sony IMX576. Popravdě přední část telefonu je velmi podobná telefonu OnePlus 6T. Zadní strana je zase předělávka telefonu Huawei P20 Pro, alespoň co se týče umístění fotoaparátu. Senzory jsou na zadní straně umístěny na levé straně, kde je i LED blesk.

Čip

Telefon bude poháněn čipem Snapdragon 855 s modemem X24 LTE (bez 5G podpory). K dispozici má 6GB RAM a 128GB interní úložiště a cena se pohybuje okolo 383€.

Systém

Snímač otisků prstů pod displejem je k dispozici. Telefon poběží na Android 9 Pie s MIUI 10. Nechybí ani 3500mAh baterie s podporou 32W, ale nejde nabíjet bezdrátově.

Oficiální představení

Podle všeho se má telefon poprvé objevit na MWC v Únoru. Jedná se o nepotvrzené informace, takže je berte s rezervou.

Zdroj