Vypnout reklamy
1.3.2019

Huawei P30 a P30 Pro se spoustou kamer, malým výřezem

MWC 2019 je tedy za námi. Představilo se spousta zajímavých telefonu od společností Xiaomi, Huawei, LG, Lenovo, Samsung. Letošní MWC v Barceloně bylo spíše ve znamení 5G sítě a skládaných telefonu. Samsung třeba představil spolupráci s CISCO a ukázali drony nebo autonomní roboty.

Huawei P30 a P30 Pro bude mít vylepšení na displeji. Minulostí bude třeba Široký výřez v displeji a tentokrát je zde alternativa v malém výřezu, kde bude umístěn senzor pro selfie foto. Huawei se tedy nerozhodl udělat díru v displeji, jako ostatní konkurenční společnosti. Telefon bude disponovat OLED displejem, který bude mít zahnuté strany. Telefonu to dává mnohem větší prémiový vzhled.

Huawei P30 série
Huawei P30 série

Fotoaparát

Co se týče fotoaparátu na zadní straně, tak zde se doznalo změn. V případě Huawei P30 Pro je hlavní kamera včetně tří senzorů. Jeden z nich je standardní, druhý senzor je pro široko-úhle zobrazení a dále monochrome senzor. Je pravděpodobné, že telefon bude využívat nový systém v oblasti ZOOM, kde nabídnou 10x beztrátový ZOOM.

Huawei P30 série
Huawei P30 série

Krom hlavní kamery tady máme duální LED blesk, který je vylepšen automatickým laserovým ostřením v páru s kamerou Time-of-Flight, která dokáže zachytit hluboké informace v reálném čase. Je to něco, co drasticky vylepší efekt bokeh.

U Huawei P30 se očekává se 40MPx senzor spolu se širokoúhlým senzorem a pravděpodobně teleskopickým senzorem nikoliv periskopem jako u Huawei P30 Pro. Ten pak zvládne pouze 5x bezztrátový ZOOM. Taktéž zde není zmínka o Time-of-Flight senzoru.

Výkon

Huawei P30 série
Huawei P30 série

Interně by měly být telefony podobné, jako byl telefon Mate 20 Pro z minulého roku. K dispozici je čip Kirin 980 a výkonnostně se tak řadí mezi čip Snapdragon 845 a 855.

Co se týče velikosti paměti RAM, tak je pravděpodobné, že standardní varianta nabídne 6GB a varianta “Pro” 8GB. Dále nechybí ani minimální interní úložiště 128GB.

Telefon dorazí se systémem Android 9 Pie a EMUI 9. Oba modely budou mít k dispozici nabíječku o výkonu 40W. Huawei P30 Pro nabídne 4200mAh baterií a standardní verze 3500mAh.

Datum představení

Huawei P30 série bude představena 26. března v Paříži. Před-objednávky budou zahájeny následující týden po představení. Ceny jsou prozatím velkou neznámou. Barevné kombinace taktéž.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.