Spousta informací ohledně Galaxy A90/5G

K dispozici máme spoustu informací ohledně nového mobilního telefonu Samsung Galaxy A90, který se představí až na IFA v Berlíně.

Samsung Galaxy A90

Vlajkové telefony Galaxy S a Galaxy Note známé. Jedná se o telefony pro prémiové uživatelé. Avšak většina lidí se pohybuje ve středu a tím pádem je potřeba mít skvělý poměr cena / výkon a tím jsou právě telefony Galaxy A série. Samsungu chyběl telefon, který by v tomto segmentu dokázal konkurovat třeba OnePlus 7 telefonu.

Nový telefon s masivní baterií i displejem

Telefon má dorazit se 6.7 palcovým displejem, který již byl použit v telefonech Galaxy S10 5G, Galaxy A70 a Galaxy A80 a velmi brzy bude i v telefonu Galaxy Note 10+. Tento velký displej je také v plánu pro telefon Galaxy A90.

Samsung Galaxy A90 baterie
Samsung Galaxy A90 baterie

Jelikož velký displej potřebuje spoustu energie, tak i baterie bude v telefonu větší. Produkt má kódové označení EB-BA908ABY. Typicky tyto fotografie nám moc neřeknou, avšak vidíme, že je zde kapacita baterie 4400mAh. Nemusí se však jednat o baterií do Galaxy A90 telefonu. Podobná velikost byla použita i v telefonech Galaxy S10 5G, telefonu střední třídy Galaxy A70 a nebude tak mezi nimi chybět ani Galaxy A90 a Galaxy A90 5G.

Galaxy A90 bude vypadat podobně jako Galaxy A70

Galaxy A90 série si nepůjčí jenom kapacitu baterie a velikost displeje z telefonu Galaxy A70. Nicméně vypadá to, že i celý exteriér telefonu bude podobný. To znamená klasický SAMOLED displej Infinity-U se snímačem otisků prstů v displeji a na zadní straně v levém horním rohu trojitý fotoaparát.

Infografika Galaxy A70
Infografika Galaxy A70

Nevíme, co se plánuje pro selfie kameru, ale Galaxy A90 a A90 5G nabídne 48MPx senzor na zadní straně, dále 8MPx senzor pro širokoúhlé zobrazení, 5MPx hloubkový senzor. Avšak u A90 telefonu máme mít širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 12MPx a technologií Tilt OIS, která má pomoci vylepšit fotografií ještě před jejím pořízením.

Hardwarově se však od Galaxy A70 liší

Design je sice stejný, ale hardware v telefonu Galaxy A90 je naprosto jiný. K dispozici byl i jeho test 5G modelu. Nový telefon dorazí s čipem Snapdragon 855. Tento čip je použit v telefonu jako je Galaxy S10, ale pohání také OnePlus 7 a LG G8 ThinQ. Dále má mít telefon 6GB RAM a 128GB rozšiřitelného úložiště. Nebude chybět Android 9 Pie a nově i One UI uživatelské rozhraní. Telefon Galaxy A90 5G nabídne 45W rychlou nabíječku.

Galaxy A90 Geekbench test
Galaxy A90 Geekbench test

Samsung ještě nepotvrdil, kdy se oba telefony Galaxy A90 a A90 5G představí, ale asi až na IFA v Berlíně, protože právě v srpnu se má představit Note 10 a zároveň s telefonem i tablet Galaxy Tab S6 a chytré hodinky Galaxy Watch 2.

Zdroj