Vypnout reklamy

Únik informací Sony Xperia XZ4

Vydáno dne: 23.2.2019

Máme k dispozici další informace ohledně vlajkového telefonu Sony Xperia XZ4 a pravděpodobně Xperia 1. Telefon nabídne čip Snapdragon 855.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Střední třída mobilních telefonu Sony prochází přeznačkováním a telefony Sony Xperia XA se budou nově jmenovat jako Sony Xperia 10 a Xperia 10 Plus. Je možný i obrat v řádů vlajkových telefonu, kde se nově místo XZ objevuje číslovka Xperia 1.

Telefon s obrovským 21:9 OLED displejem

Nový telefon Sony Xperia 1 se má hodně lišit od klasického designu firmy Sony. Pryč je displej 18:9 OLED z telefonu Sony Xperia XZ3. Tentokrát tady máme rovný 21:9 OLED displej s podporou HDR a velikosti 6.5 palců. Vše vyplněno vrchním a spodním rámečkem.

Jedná se o hliníkový rámeček a Sony opět umístila snímač otisků prstů na bok telefonu. Senzor má své vlastní tlačítko, takže není umístěn třeba v tlačítku pro zapnutí. Na spodní straně telefonu vidíme reproduktor a USB-C port. Není zde k vidění 3.5mm audio jack.

Fotoaparát

Zadní fotoaparát má tři senzory o dva více, než u Xperia XZ3. Sony na senzory umístilo sklíčko a moduly dostali do středu. Právě tři moduly pomohly Sony se dostat na úroveň Galaxy S10 a S10+.

Sony Xperia XZ4 fotoaparát
Sony Xperia XZ4 fotoaparát

Přesné specifikace senzoru musí být ještě potvrzeny. Avšak máme informaci, že hlavní senzor bude mít 52MPx se clonou f/1.6.

Sony zároveň dokáže zkombinovat několik pixelů do jednoho, což je základ pro kvalitní fotografií i při rozlišení 10MPx. Dále má být zlepšení v oblasti, kdy fotíte při menším světle. Kamera bude podporovat taktéž slow-motion.

Stejně jako konkurence, tak i u Sony bude druhá kamera teleskopická a zvládne 2x nebo 3x optický ZOOM. Zároveň Bokeh efekt (rozmazané pozadí) vypadá mnohem lépe. Podobná implementace je k nalezení u Galaxy S10+ 5G.

Výkon

Telefon obdrží Snapdragon 855, 6GB RAM a 128GB interní úložiště. Dále systém Android 9 Pie, 4400 mAh baterie, 4G LTE, NFC, Bluetooth 5 a IP68.

Sony Xperia 1 se má objevit 25. února na MWC, kde se připojí i telefony střední třídy Xperia 10 a Xperia 10 Plus.

Následně prodej bude zahájen v Březnu tohoto roku. V Evropě bude stát Xperia 10 a Xperia 10 Plus 349€ respektive 429€. Vlajkový telefon Xperia 1 má stát okolo 800 – 900€.

Zdroj

Buroň Tomáš

Populární příspěvky